عنوان خبر: آیت الله بحرالعلوم: امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیهما السلام، آیت عظمای الهی است
(شاخه: اخبار)


آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی(دام ظله) در چهارمین جلسه از سلسله مباحث «آفاق الولایة فی فقه الامامة» که در مرکز جهانی حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در شیراز، با حضور جمعی از فضلاء حوزه و دانشگاهیان فرهیخته برگزار گردید، ضمن بیان عوامل انکار حق و الحاد در برابر ولایت گفتند، گناهان و معاصی باعث می‌شود، انسان چشم حقیقت‌بینش، نابینا شده، در برابر خدا و اولیاء او قیام نماید.

ایشان ضمن اشاره به قساوت قلب افزودند: یکی از عوامل ایستادن در برابر حق و مبارزه با اولیاء الهی، اینست که قلب انسان، زنگ می‌زند و با گناه و ظلم آلوده می‌گردد و همین باعث می‌شود ولایت اولیاء را منکر شود و مثلاً علیه علم و عصمت معصومین علیهم السلام تبلیغ کند.

استاد حوزه علمیه نجف اشرف با بیان اینکه دشمن بیکار ننشسته و یا تهدید می‌کند و یا تطمیع می‌نماید گفتند: گاهی عامل انکار حقیقت، پولهائی است که وهابیت به منحرفین می‌دهد و از آنان می‌خواهد با مخالفت با اهل‌بیت علیهم السلام، بین جامعه اسلامی تفرقه ایجاد نمایند.

معظم له اظهار داشتند: قساوت قلب و یا زنگار دل و یا تهدید و تطمیع باعث می‌شود، انسان با داعی الله به مبارزه برخیزد و آیات الهی را نادیده بگیرد.

ایشان با تفسیر «السلام علیک یا داعی الله» گفتند: داعی بسوی خدا باید مأذون از طرف حق تعالی باشد، یعنی دعوت به سوی خدا اختیاری است که به امام داده شده است و این همان ولایت امام است.

معظم له با بیان اینکه امام، دلیل خداوند متعال است، افزودند: همه عالم دلیل خداست، اما کدام یک از این دلیل‌ها به عظمت معصومین علیهم السلام می‌رسد.

ایشان ضمن تفسیر تبیین آیت الله العظمی که در زیارت أمیرالمؤمنین علیه السلام آمده اظهار داشتند: بزرگترین داعی، دلیل، آیه و اسم الله، بعد از پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم، أمیرالمؤمنین علیه السلام هستند و همه مسلمین باید از چراغ ولایت آنحضرت استفاده نمایند.شبكه جهاني اطلاع رساني حضرت ولي عصر(عجل الله تعالى فرجه الشريف)
( http://imamalmahdi.com/main/far/news.php?extend.1324216006 )