عنوان خبر: آیت الله بحرالعلوم: مکتب ما، مکتب مسامحه‌کاری و دوستی با دشمن نیست، امام زمان عجل الله فرجه آب حیات جامعه و مطهّر قلوب می‌باشند
(شاخه: اخبار)


آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی(دام ظله) در اولین جلسه از سلسله مباحث «آفاق الولایة فی فقه الامامة» که در مرکز جهانی حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در شیراز، با حضور جمعی از فضلاء حوزه و دانشگاهیان فرهیخته برگزار گردید، با تبریک ایام مبارک رمضان و شکرگزاری ماه ضیافت الهی به تبیین آیه شریفه «بسم الله الرحمن الرحیم» پرداخته و اظهار داشتند: چرا قرآن می‌فرماید «بسم الله» و «بالله» نمی‌فرماید؟

به اسم او كار آغاز مي كنم، به اسم او درس ميخوانم يا درس مي گويم. چرا اسم اينجا واسطه بين ما و خداوند شده است، براي چه ما به واسطه محتاجيم؟ اگر بالله مي فرمود و واسطه را بر مي‌داشت چه مي‌شد؟

معظم له با بيان اينكه انسان حقير و ناتوان است و خداي متعال قوي و عظيم است و چگونه موجود ناتوان مي تواند با توانمند مطلق و خداي عظيم بدون واسطه ارتباط برقرار كند، گفتند: بين كنتور قوي برق و لامپ كوچك بايد ترانس وجود داشته باشد كه برق را به اندازه ظرفيت و قابليت به لامپ بدهد. ایشان با این بیان که، ترانس دو جنبه دارد يكي ارتباط با كنتور قوي، يكي ارتباط با لامپ ضعيف ادامه دادند، پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم بشري است كه با خداي متعال ارتباط دارد. وهابيت كه منكر وساطت اولياء الهي هستند چگونه به اين سؤالها جواب مي دهند.

استاد حوزه علمیه نجف اشرف، با بيان اينكه ما در دستورالعمل- نماز و روزه و غيره- نيازمند پيامبر خدا هستيم، گفتند: همانطور ما در فيوضات تكويني هم نيازمند پيامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم و عترت ايشان علیهم السلام هستيم ايشان با اشاره به آيه شريفه «هدي للمتقين» گفتند: متقي در اينجا شايد به اين معنا باشد كه هدايت براي كساني است كه از جانبداري جبت و طاغوت و محبت دشمنان خدا خود را حفظ مي نمايد، همانطور كه در «لا اله الا الله» اول نفي الهه‌ها و بعد اثبات خدايي خداوند متعال است.

معظم له افزودند: قلب با حب غيرخدا چگونه جاي خدا مي‌شود و چگونه كسي با دوستي دشمنان خدا مي‌تواند به هدايت راستين برسد.

ايشان با مطرح نمودن آيه ٣٠ سوره ملك گفتند: امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف آب حيات جامعه و مطهر قلوب مي‌باشند، چگونه آب زلال در قلبي كه به لجن و كثافات رذائل آلوده است، جاي مي گيرد.

پس براي هدايت‌يابي بايد اول به اين نكته توجه كرد كه در ظرف پرازكثافات، آب زلال هدايت قرار نمي گيرد.

آیت الله بحرالعلوم با بیان این مطلب که، بايد طرفداران ولايت ائمه علیهم السلام خاصه امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خود را از پستي و زشتي پاك نمايند تأکید نمودند، در اين ماه مبارك به توبه و بازگشت توجه كنند.

معظم له در پایان اظهار داشتند: مكتب ما مكتب مسامحه‌كاري و دوستي با دشمن نيست و قرآن قبل از اينكه بفرمايد «كونوا مع الصادقين»، مي‌فرمايد «اتقوا الله». كسي مي‌تواند با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف معيت داشته باشد كه متقي باشد و بخصوص خود را از حب دشمن خدا و رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم حفظ نمايند.

والحمدلله رب العالمينشبكه جهاني اطلاع رساني حضرت ولي عصر(عجل الله تعالى فرجه الشريف)
( http://imamalmahdi.com/main/far/news.php?extend.1324216003 )