پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

خورشيد فروزان

امروز وجود مقدس حضرت حجت - ارواحنا فداه - در ميان انسان‏هاى روى زمين، منبع بركت، علم، درخشندگى، زيبايى و همه ي خيرات است. براى انسانى كه داراى معرفت‏باشد، موهبتى از اين برتر نيست كه احساس كند، ولى خدا، امام بر حق، عبد صالح، بنده ي برگزيده در ميان همه ي بندگان عالم و مخاطب به خطاب خلافت الهى در زمين، با او و در كنار او است؛ او را مى‏بيند و با او مرتبط است. مهدى موعود (عجّل الله تعالي فرجه الشريف)، مظهر رحمت و قدرت حق و مظهر عدل الهى است و كسانى كه بتوانند با اين كانون شعاع رحمت و تفضلات الهى، ارتباط روحى و معنوى برقرار كنند، در تقرب به خداوند، توفيق بيشترى مى‏يابند؛ زيرا نفس توسل و توجه و ارتباط قلبى با آن حضرت، موجب عروج و رشد روحى و معنوى انسان مى‏شود.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 3
کاربر: 0
در این صفحه: 3

روشن و بديهى است كه علت و فلسفه اصلى قيام مصلح كل و جنگ و ستيز با ستمگران و مفسدان; تشكيل «حكومت جهانى‏» و دست‏يافتن به حاكميتى مقتدر و الهى است .

 برنامه‏ها و راه كارهاى اجرايى و بنيادين اين دولت، تماما در راستاى «جهان‏شمولى‏» و «جهان گسترى‏» است و شامل تمام نقاط روى زمين مى‏شود; به طورى كه هيچ نقطه‏اى از جهان، از فيض وجود اين حكومت، بى بهره نخواهد بود و مردم با آغوش باز پذيراى آن خواهند بود و مقاومت و ايستادگى قدرت‏هاى ستمگر و استعمارى در هم خواهد شكست .

اين حكومت تحت عناوين، دولت عدل و داد، دولت كريمه، حكومت جهانى، حكومت مصلح جهانى و . . . معرفى شده و ويژگى‏ها و خصايص آن به روشنى در روايات بيان گشته است .