پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

دعا براى تعجيل فرج

دعا براى تعجيل فرج، از چنان اهميتى برخوردار است كه امام صادق(عليه السلام) مى‏فرمايند: هر كس، بعد از نماز صبح و نماز ظهر، بگويد: «خداوندا! بر محمد (صلى الله عليه و آله وسلم) و خاندان او درود فرست و در فرج ايشان تعجيل كن!»، نميرد تا قائم را دريابد. دعا براى تعجيل فرج، دعاى هميشگى پيامبر اعظم (صلى الله عليه و آله وسلم) و ائمه ي اطهار( عليهم السلام) و ملائكه‏ى آسمان‏ها بوده و هست. به هر تقدير، كسانى كه خواستار ديدن عصاره‏ى خلقت‏اند، بهترين آفريده‏ى خدا را طالب حضورند، به دعا براى تعجيل فرج اش روى مى‏آورند؛چون، تأثير دعا در نزديك شدن فرج را باور كرده‏اند. در امت‏بنى اسراييل، دعا، سبب شد تا موسى (عليه السلام) صد و هفتاد سال زودتر از وقت تعيين شده، براى نجات بنى اسراييل مبعوث گردد. در حالى كه در اين امت، خود امام موعود (عليه السلام) هم اصرار بر ظهور دارند و در چيدن پايه‏هاى آن، مخفيانه، كوشا هستند

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 3
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


خبر آمدنت می رود باغ به باغ

می رود شهر به شهر

مردمان يمن و تونس و مصر و اردن

شيعيان بحرين، همه عالم به تمنای تو برخاسته اند

شور و حالی برپاست

وعده ات نزديک است...

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

اتفاقات و حوادثي كه در جهان رخ مي‌دهد، چه اتفاقات و حوادث طبيعي، سياسي و غيرها هر كدام آيه‌اي از آيات قدرت حق تعالي به حساب مي‌آيد. چگونه قرآن كريم خلقت آسمانها و زمين، شب و روز شدن را نشانه‌هاي قدرت حق تعالي معرفي مي‌كند كه صاحبان خرد و انديشه به آن واقفند.

اِنَّ في خَلِق السَّماواتِ وَ الأرِض وَ اخِتلافِ الَّيلِ وَ النَّهاِر لآيات لاولي الالباب.

همانطور شب و روز شدن سياسي و اقتصادي، عزتها و ذلتها، پيروزيها و شكستها مي‌تواند آيات قدرت نمايي، عظمت و توانايي خداوند متعال باشد.

امروز حوادث سياسي بزرگي در جهان به وجود آمده كه مي‌تواند درس‌ها، پيام‌ها، و نتايج مهمي را براي جامعه‌ي بشري خصوصاً جامعه‌ي اسلامي در بر داشته باشد.

حوادث تونس، مصر، ليبي و يمن، كلاس درس توحيد و خداشناسي خوبي را به روي افراد دانا و انديشمند باز نموده و گوياي آيه‌ي قرآني قُلِ اللَّهُمَّ مالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلى‏ كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ مي‌باشد و البته اوست كه مي‌تواند قدرتهاي طاغوتي، حكومت‌هاي شيطاني و فرعوني را با منقلب نمودن قلوب و ارشاد عقول بر هم ريزد. و مُهر ذلّت را بر پيشاني استكبار هك نمايد.

در اين ميان حوادث و پيشامدهاي كشور ايماني بحرين است كه ضمن اينكه مصائبش كمرشكن، دردهايش جانكاه و بزرگ مي‌باشد، اما الطاف خفّيه الهيّه را براي مردم مسلمان و شيعه‌ي آن ديار نوراني به ارمغان مي‌آورد. مردم بحرين كه تربيت شدگان علماي وارسته و مجاهدان خستگي ناپذيرند و خود در عشق به اهل بيت عليهم السلام خاص حضرت بقية الله الاعظم(عليه السلام) سري پر شور و قلبي آتشين دارند، با چنين جهاد و عزم راسخ و چنين نيت و قصد خالص پرده از چهره‌ي خشونت بار وهابيّت، عامل استكبار برداشته، دشمنان قرآن و عترت^ را به رسوا نمودند.

كمترين نتيجه‌ي اين مبارزه اين است كه مردم دنيا دانستند وهابيت و هم استكبار نه فقط به قرآن ناطق يعني عترت طاهرين عليهم السلام بي ادبي و جسارت مي‌نمايد كه بي ادبي به قرآن كريم هم براي آنان منعي ندارد.

از مردم بحرين، كه در (بحرين الهي) مستغرق است با (لؤلؤ و مرجان) قرآن، يعني امام حسن و سيد شهيدان آشنايند، بدانند در دوره‌هاي مختلف امتحانات خوبي را ارائه داده و معلم صبر و استقامت تاريخ بشر شده‌اند.

ما ضمن محكوم نمودن جنايات عوامل استكبار و عيادي شيطان بزرگ و ابراز تأسف از ظلمي كه يزيديان زمان بر مسلمانان و شيعه‌ي بحرين روا داشته‌اند، مردم ستمديده بحرين و همه‌ي ستمديدگان عالم را به توسل به امام مبين و كعف حصين، صاحب زمان و مولاي إنس و جان حضرت بقية الله الاعظم (عج) دعوت نموده، خواهانيم در هر حال و خصوصاً در حال و هواي پراضطراب حوادث بر استقامت خود بيافزايند و از توسل و اعتصام به حبل ولايت دست برندارند.

 

 

والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته

نجف اشرف- سيد محمود بحرالعلوم ميردامادي

اوّل جمادي الثاني 1432 هجري قمري