پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

مصلح کل

همه ي اديان و مذاهب، عقيده دارند كه يك منجى و يك دست مقتدر الهى در مقطعى از تاريخ خواهد آمد و در نجات بشر از ظلم و جور، معجزه گرى خواهد كرد. همه ي فرق اسلامى، معتقدند كه حضرت مهدى (عليه السلام) از نسل طيب و طاهر پيامبراعظم(صلي الله عليه و آله و سلم)، عالم را مملو از عدل و داد و براى اقامه دين خدا و حق الهى قيام خواهد كرد. غير مسلمان‏ها هم به نحوى، معتقد به يك آينده ي مطلوب و درخشانى براى بشريت هستند كه با همين مسأله ي مهدويت، تطبيق مى‏كند. اين عقيده كه همه ي مسلمان‏ها هم به آن معتقدند، مخصوص شيعه نيست. البته در خصوصيات و جزيياتش، بعضى فرق، حرف‏هاى ديگرى دارند؛اما اصل اين‏كه چنين دورانى پيش خواهد آمد و يك نفر از خاندان پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) چنين حركت عظيم الهى را انجام خواهد داد، بين مسلمان‏ها متواتر است، همه اين را قبول دارند.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 2
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   

درباره ما

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home

بسم الله الرحمن الرحيم

با توفيق الهي بنام نامي حضرت مهدي(عج) حدود بيست و پنج سال است كه در جهت نشر معارف اهل بيت(ع) و شرح كلمات و آثارايشان و مبارزه با تهاجم فرهنگي و انحرافات عقيدتي و بدعتهاي شيطاني گام برداشته و دست به قلم شده ايم.
لزوم و ضرورت اين اقدام بر دلسوختگان راه(قرآن و عترت) و منتظران امام نور و فضيلت حضرت ولي عصر(عج) پوشيده نيست.
جايي كه ماديون و ماترياليستها با شعار طرفداري  از خلق به جنگ دين خالق (اسلام) مي آيند و مكتب زنده ما را راه تخدير مي خوانند و جايي كه وهابيون در قلب جهان اسلام تفرقه مولود سقيفه را صد چندان نموده، شيعه را مشرك و بدعت گذار مي نامند و جايي كه قلمزن هاي مزدور آمريكا و ديگر جنايتكاران به عقائد ديني و مذهبي ما مي تازند، آيا نبايد وارد ميدان مبارزه فرهنگي شويم و از صميم قلب و بر اساس عقيده به قرآن و عترت به تلاش فكري و جهاد عقيدتي بپردازيم؟
و اينك جهت اطلاع مدافعان ولايت، بيلان تلاشهاي فكري و خدمات فرهنگي كه بنام مركز جهاني حضرت ولي عصر (عج) انجام گرفته است را عرضه مي داريم.

1-  جمع آوري حدود 5000 عنوان كتاب به زبانهاي فارسي-عربي-انگليسي-فرانسه-روسي-اردو-تركي استانبولي و تاجيكي-آلماني كه تاكنون درباره وجود مطهر حضرت ولي عصر(عج) به چاپ رسيده است.
2-  مباحثه با گروندگان به اديان و مذاهب غير اسلامي و غير شيعي در موضوع حقانيت اسلام و تشيع از جمله مباحثه با آقاي مهندس (So-Miyake) محقق ژاپني-(بودائي) و مباحثه با آقاي عبدالرحمن العلي خطيب عراقي(سني) و مهندس لنارت پتر سورنسن از كشور دانمارك و خانم دوريس كلوزن از كشور آلمان و ده ها نفر ديگر  كه سرانجام مؤمن به اسلام و ولايت و امامت ائمه اثني عشرعليهم السلام گرديدند.
3-  تشكيل مجالس درس فقه و اصول و عقائد براي طلاب علوم دينيه و دانشجويان
4-  تشكيل برنامه هاي متنوع ديني و مذهبي به مناسبت اعياد و شهادت اهلبيت(ع) و سخنراني آيات و علماء اعلام و اساتيد حوزه و دانشگاه براي عموم طبقات بويژه نسل جوان.
5-  تأسيس مؤسسه فرهنگي و انتشاراتي بهار قلوب  با هدف احياء ، ترجمه و نشر كتب و آثار پيرامون حضرت ولي عصر(عج) بويژه پاسخ به سؤالات و شبهات در موضوع امامت و ولايت بالاخص مبحث مهدويت.
6-  اعزام مبلغين آگاه و تلاشگر به مناطقي كه شيعه در اقليت و محروميت است جهت ترويج مكتب اهل بيت عليهم السلام و مبارزه با افكار انحرافي كه از سال 1371 در ايام محرم و ماه مبارك رمضان اين كار با اشراف توليت محترم مركز جهاني حضرت ولي عصر (عليه السلام)، با اجازه مراجع عظام از سهم مبارك امام(ع) در خارج از كشور و مناطقي از ايران از جمله زاهدان، ايرانشهر و بندرعباس انجام شده است.


بناي اين مركز استفاده از نظرات دانشمندان و محققان و علماء اسلام مي باشد و لذا همواره با اساتيد حوزه و مراجع عاليقدر در ارتباط بوده و ازتأييدات و كمكهاي فكري آن بزرگواران برخوردار بوده است از جمله:
مرحوم آيت الله العظمي گلپايگاني
مرحوم آيت الله العظمي مرعشي نجفي
مرحوم آيت الله العظمي اراكي
مرحوم آيت الله العظمي حسيني شيرازي
مرحوم آيت الله العظمي ميرزاجواد تبريزي
مرحوم آيت الله العظمي فاضل لنكراني
مرحوم آيت الله العظمي بهجت(قدس سرهم)

و علماء و اساتيد فعلي از جمله:
آيت الله العظمي صافي گلپايگاني
آيت الله العظمي حسيني شيرازي
آيت الله العظمي سيستاني
آيت الله العظمي وحيد خراساني
آيت الله العظمي شاهرودي
آيت الله العظمي رجائي
مقام معظم رهبري آيت الله خامنه اي
آيت الله العظمي مكارم شيرازي
آيت الله العظمي يحيي نوري
آيت الله العظمي سبحاني
آيت الله العظمي مجلسي
آيت الله العظمي مظاهري
آيت الله فقيه امامي(دام ظلهم)
هر كدام چراغي فروزان بر سر راه ما در خدمت ولائي و مبارزه با تهاجم فرهنگي بوده اند.


عنوان دهه مهدويه براي چه هدفي مطرح گرديد؟
دهه مهدويه براي جهت دادن به جشن ها و چراغاني هاي ايام پانزدهم شعبان عنوان شده، در اين دهه كه از دهم تا بيستم شعبان مي باشد جلسات رنگ تحقيق و علم به خود مي گيرد و مردم به شناخت مولود پانزدهم شعبان كه وظيفه همه است بيش از پيش مي پردازند.
در دهه مهدويه با تشكيل مجالس يزرگ، تشكيل سخنراني ها و كنفرانسها و نمايشگاه كتاب در موضوع مهدويت و شناخت امام زمان(عج) مي توانيم حيات طيبه كسب كنيم و با سرچشمه فضائل و معارف اسلامي آشنا بشويم.

برنامه اين مركز در دهه مهدويه:
تشكيل كنفرانس با شركت انديشمندان داخلي و خارجي، همراه با سخنراني آنان، پرسش و پاسخ پيرامون مهدويت و شناخت امام زمان(ع) و مديحه سرايي شعرا و مادحين مشهور و برپايي نمايشگاه كتب و آثار مربوط به آن حضرت در اين دهه.

مركز جهاني حضرت ولي عصر(عج) در نظر دارد به صورت تخصصي در موضوع مهدويت و همچنين كلام و عقائد فعاليت و تلاش خود را گسترش دهد.

اميدواريم در اين تهاجم بزرگ دشمنان همه سربازان و مدافعان حريم ولايت امام زمان(عج) موفق و سربلند باشند.