پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

مصلح کل

همه ي اديان و مذاهب، عقيده دارند كه يك منجى و يك دست مقتدر الهى در مقطعى از تاريخ خواهد آمد و در نجات بشر از ظلم و جور، معجزه گرى خواهد كرد. همه ي فرق اسلامى، معتقدند كه حضرت مهدى (عليه السلام) از نسل طيب و طاهر پيامبراعظم(صلي الله عليه و آله و سلم)، عالم را مملو از عدل و داد و براى اقامه دين خدا و حق الهى قيام خواهد كرد. غير مسلمان‏ها هم به نحوى، معتقد به يك آينده ي مطلوب و درخشانى براى بشريت هستند كه با همين مسأله ي مهدويت، تطبيق مى‏كند. اين عقيده كه همه ي مسلمان‏ها هم به آن معتقدند، مخصوص شيعه نيست. البته در خصوصيات و جزيياتش، بعضى فرق، حرف‏هاى ديگرى دارند؛اما اصل اين‏كه چنين دورانى پيش خواهد آمد و يك نفر از خاندان پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) چنين حركت عظيم الهى را انجام خواهد داد، بين مسلمان‏ها متواتر است، همه اين را قبول دارند.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 4
کاربر: 0
در این صفحه: 3


در آن يك آيه مي باشد آيه 15

(اذا تتلي عليه آياتنا قال اساطير الاولين)[1]

هنگامي كه آيات ما بر او خوانده مي شود مي گويد اينها افسانه هاي پيشينيان است.
در كنز الفوائد از امام ششم حضرت صادق عليه السلام  نقل است كه حضرت فرمود :
بي دينان چون خبر ظهور قائم آل محمد «عجل الله تعالي فرجه » را بشنوند آن را افسانه مي پندارند و هنگامي كه او را به ببينند مي گويند :
ما تو را نمي شناسيم و تو از فرزندان فاطمه زهراء (سلام الله عليها) نيستي همچنان كه مشركين اين گونه سخناني به پيامبر  مي گفتند.[2]

پي نوشت:

[1] قلم آيه 15
[2] الف) اثبات الهدي ج 7 ص 61 - ب) بحار الانوار ج 51 ص 61