پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

خورشيد فروزان

امروز وجود مقدس حضرت حجت - ارواحنا فداه - در ميان انسان‏هاى روى زمين، منبع بركت، علم، درخشندگى، زيبايى و همه ي خيرات است. براى انسانى كه داراى معرفت‏باشد، موهبتى از اين برتر نيست كه احساس كند، ولى خدا، امام بر حق، عبد صالح، بنده ي برگزيده در ميان همه ي بندگان عالم و مخاطب به خطاب خلافت الهى در زمين، با او و در كنار او است؛ او را مى‏بيند و با او مرتبط است. مهدى موعود (عجّل الله تعالي فرجه الشريف)، مظهر رحمت و قدرت حق و مظهر عدل الهى است و كسانى كه بتوانند با اين كانون شعاع رحمت و تفضلات الهى، ارتباط روحى و معنوى برقرار كنند، در تقرب به خداوند، توفيق بيشترى مى‏يابند؛ زيرا نفس توسل و توجه و ارتباط قلبى با آن حضرت، موجب عروج و رشد روحى و معنوى انسان مى‏شود.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 10
کاربر: 0
در این صفحه: 5
   صفحه اصلی > پژوهشکده مهدویت > دانشنامه موعود

ايدز و گرايش به آخر الزمان (Aids and apocalypticism)

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


مقالي ايدز وگرايش به آخر الزمان تحقيقي آکادميک است که در فصل نامه تخصصي خانواده منتشر شده است.اين مقاله گزارش مي دهد که بسياري از مسيحيان ايدز را موضوعي مرتبط با عوامل و نشانه هاي آخرالزمان مسيحي مي دانند.
بيماري ايدز به عنوان يک بيماري فراگير و کشنده از دهي 80 ميلادي پيدا شده است. نگاه هاي مختلف در تحليل و تبيين چرايي و چگونگي اين بيماري لاعلاج تاکنون ابراز شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري آينده روشن،  نويسنده مقاله اعلام مي کند که تاکنون جامعي علمي نسبت به اين موضوع کوتاهي نموده و بررسي هاي جدي در اين زمينه به ندرت صورت گرفته است، اما يافته خود او حاکي از آن است که بسياري از فرقه ها و گروه هاي مسيحي خصوصاً در مناطقي که اين بيماري شيوع يافته است آن را از نگاهي مذهبي و آخرالزماني مورد توجه قرار مي دهند.
نويسندي مقاله دو موضوع محوري را مورد بررسي قرار داده است:
1) چگونه مسيحيان اين مناطق شيوع ايدز را در مفاهيم مذهبي و آخرالزماني خود وارد کرده اند؛
2) اين رويکرد و ديگر رويکردهاي موجود در مورد فهم و تحليل چرايي شيوع ايدز چه اثري در برخورد آنها با اين بيماري و سياست گذاري هاي آنان در اين زمينه داشته است.