پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

وقتى بيايى...

جاده‏ها خود را آماده مى‏كنند، براى قدم‏هاى استوار تو و فرشى از زيارت «السلام عليك يااباصالح‏» را برخود مى‏گسترند. تو كه مى‏آيى، سنگ‏ها غزل مى‏خوانند و نگاهشان معنا مى‏گيرد. تو كه مى‏آيى، برآسمان تاريك دل‏ها مى‏تابى و به آن‏ها فانوس‏هايى از ستاره هديه مى‏دهى. تو سرشارى از غزل‏هاى سبز. تو كه مى‏آيى، طوفان با دريا آشتى مى‏كند و نور در رگ‏هاى زمين جارى مى‏شود. آرى، تو كه مى‏آيى، روشنى را به شب‏هاى تاريك هديه مى‏كنى و دل‏هاى شكسته را با مهربانى و لبخند پيوند مى‏زنى و پشت پنجره، نشستن و زيبا ديدن را براى چشم‏ها معنا مى‏كنى. تو كه بيايى، كوير معنا ندارد. همه جا سبز است، چون متن بهار! تو كه بيايى...

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 4
کاربر: 0
در این صفحه: 2


پيروان آيين هندو در اصل قيام نجات بخش انسان ها هيچ ترديدي روا نمي دارند و در كتاب هاي گوناگون و مقدس خويش از آن ياد مي كنند.
آنان ) kali (معتقدند در عصر آهن يا عصر كلي كه چهارمين و آخرين دوره از ادوار جهان ظهور خواهد كرد . ( Kalki )است , كلكي دهمين مظهر خداي ويشنو (خداي حفظ كننده ) در دوراني كه تنها به يك چهارم درمه (دين يا نظم كيهاني ) عمل مي شود و سراسر جهان را ظلم و فساد فراگرفته است خواهد آمد.
او سوار بر اسبي سفيد و با شمشيري آخته و شهابگون ظهور مي كند تا ظلم و شرارت را ريشه كن كند و عدالت و فضيلت را يا مرگ  را  Yamaبرقرار نمايد .
او يمه درهم مي شكند و تارومار مي سازد و بر همه قواي مخالف پيروز مي گردد.
كلكي در انديشه هندويان , مردي الهي است و به نوعي متحد با مقام بي انتهاي خداست .
در يكي از كتاب هاي پيروان هندو در رابطه با ويژگي هاي منجي انسان ها چنين آمده است : سرانجام دنيا به كسي برگردد كه خدا را دوست دارد و از بندگان خاص او باشد و نام او فرخنده و خجسته باشد .
همچنين كلكي در اعتقادات هندوان جايگاهي خاصي دارد و تصاوير وي كه در هيبت مردي سوار بر اسب سفيد با شمشيري كشيده است , در جاي جاي نگارگري آنان يافت مي شود .
براساس آيين هندو , كلكي حكومت ناشايستگان را درهم مي شكند و حكومتي عالمگير , عدالت گستر و دين محور تشكيل مي دهد. از اين رو در كتاب دداتك آورده شده است : دست حق درآيد و جانشين آخر محتاط ظهور كند و مشرق و مغرب عالم را بگيرد و همه جا خلايق را هدايت كند.