پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

صفات ياران امام زمان (عليه السلام)

براى تحقق ظهور امام زمان (عليه السلام) وجود انسان‏هاى صالح، انگيزه‏هاى قوى، ايمان‏هاى راسخ، گام‏هاى استوار و دل‏هاى روشن نيز لازم و ضرورى است. امام زمان (عليه السلام(، كسانى را لازم دارد كه در مقابل پديده‏هاى تلخ و دشوار، مردد و متزلزل نشوند و عقب ننشينند تا بتواند با اين ها وارد كار عظيمى بشود كه قرار است دنيا را متحول كند. ايشان بايد در مقابل همه ي مشكلات بايستند، يك سيستم قوى لازم است كه افراد آن غير متزلزل باشند. بصيرت نافذ و راسخ داشته باشند كه هيچ مشكلى آنان را مردد نكند. امام زمان(عليه السلام) افرادى را لازم دارد آگاه، بصير، خبير، متوكل به خداى متعال، توجه كننده به جزييات و آن‏گاه فداكار، كاردان در اداره ي جامعه و رزم جو با دشمن. تقوا، تواضع، فروتنى و گذشت در برابر ضعفا و مقاومت در برابر زورمندان و ستمگران از صفات ديگر سربازان امام عصر (عليه السلام) مى‏باشد.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 3
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

استقبال آیت الله بحرالعلوم دام ظله از حضرت آیت الله میلانی دام ظله

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


فقیه عالیقدر حضرت آیت الله سید علی حسینی میلانی دام ظله با آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی دام ظله دیدار و گفتگو نمودند.

در این نشست در موضوع اهمیت تدریس اصول عقاید بویژه اصل امامت و پاسخگویی به سؤالات و شبهات در حوزه‌های علمیه سخن به میان آمد.

آیت الله میلانی اظهار داشتند: یکی از سیاست‌های دشمنان ایجاد تفرقه بین شیعیان است. فِرَق باطله از طرف دشمن تقویت می‌شود.

آیت الله بحرالعلوم با اشاره به ریشه‌یابی کاستی‌ها در حوزه تأکید داشتند: بنده کراراً گفته‌ام و در کتاب آفاق الولایه، همانگونه که ملاحظه فرمودید، به تفصیل پرداخته‌ام که #زمینه‌ی_انحرافات از زمانی آغاز شد که آیه‌ی شریفه “لیتفقهوا فی الدین”، فقط به فقه فروع تفسیر گردید.

آیت الله میلانی در ادامه افزودند: بله کتاب آفاق را دیدم و مجالس و مباحث بسیار خوبی است و بی‌توجهی حوزه‌های علمیه به اصول عقاید منحصر به نجف اشرف نیست بلکه قم و مشهد هم همینطور بوده و بنده زمانی که به قم آمدم به مباحث امامت مبادرت ورزیدم و چندین سال این مباحث استمرار داشت و این دوره بحث‌ها از امامت تا بحث مهدویت ادامه داشت که هم اکنون در حال تنظیم و بصورت کتاب منتشر خواهد شد و ان‌شاءالله قصد دارم در نجف أشرف هم دروس امامت را برقرار نموده تا ان‌شاءالله باعث تقویت و آمادگی بیشتر در موضوع عقائد برای فضلاء و طلاب گردد.

ایشان ادامه دادند: همه چیز در امامت است و امامت مفتاح همه‌ی معارف و علوم است. اگر امامت به خوبی تبیین شود هم ایمان شیعیان تقویت می‌گردد و همچنین ابواب جدیدی جهت راه و رسم مناظره علمی با دیگران گشوده می‌شود که بحمدالله تاکنون عده‌ای در این رشته تخصص پیدا نموده و این برنامه‌ها در حال گسترش می‌باشد.

در پایان آیت الله بحرالعلوم از خدمات علمی ایشان در حوزه مباحث امامت تجلیل و تقدیر نمودند و به ضرورت فرهنگ سازی برای پژوهش کتب اعتقادی قدمای از علمای امامیه تأکید نمودند.