پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

نقش اعتقاد به مهدويت

اعتقاد به مهدويت، به وجود مقدس مهدى موعود – ارواحنا له الفداه - اميد را در دل ها زنده مى‏كند. هيچ وقت انسانى كه معتقد به اين اصل است، نا اميد نمى‏شود؛ چرا؟ چون مى‏داند يك پايان روشن حتمى، وجود دارد. اميد موجب مى‏شود، انسان تلاش و حركت كند؛ پيش ببرد؛ مبارزه كند و زنده بماند. فرض كنيد ملتى در زير سلطه ي ظالمانه ي قدرت مسلطى، قرار دارد و هيچ اميدى هم ندارد. اين ملت مجبور است، تسليم بشود. اگر تسليم نشد، كارهاى كور و بى جهتى انجام مى‏دهد؛ اما اگر اين ملت و جماعت، اميدى در دلشان باشد و بدانند كه عاقبت‏خوبى حتما وجود دارد، اينها چه مى‏كنند؟ طبيعى است كه مبارزه خواهند كرد و مبارزه را نظم خواهند داد و اگر مانعى در راه مبارزه وجود داشته باشد، او را برطرف خواهند كرد. اين عقيده است كه شيعه راتا امروز، از آن همه پيچ وخم‏هاى عجيب وغريبى كه در سرراهش قرار داده بودند، عبورجداده است.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 3
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

استقبال آیت الله بحرالعلوم دام ظله از حضرت آیت الله یثربی دام ظله

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


فقیه عالیقدر حضرت آیت الله سید میر محمد یثربی دام ظله با آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی دام ظله دیدار و گفتگو نمودند.

در این نشست پیرامون عظمت و سوابق حوزه‌های علمیه شیعه بویژه حوزه نجف اشرف و قم مقدّسه و خدمات علماء اعلام و فقهای بزرگ جهان تشیّع، سخن به میان آمد.

در ادامه این دیدار، پیرامون بررسی راهکارهای گسترش فعالیت حوزه با موضوع فقه امامت و معرفه الحجه عجّل الله تعالی فرجه الشریف و توجه بیشتر به دروس تفسیر با محوریت آیات الولایه و همچنین تدریس مباحث عرفان عترت علیهم السلام و اخلاق اهل‌بیت صلوات الله علیهم اجمعین ارائه نظر گردید.

شایان ذکر است در این نشست، درباره خطوط انحرافی از جمله صوفیّه، اهل غلو و وهابیّت گفتگو صورت گرفت و در مورد مبارزه با آن‌ها بحث، تبادل نظر و هم اندیشی شد.