پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

وقتى بيايى...

جاده‏ها خود را آماده مى‏كنند، براى قدم‏هاى استوار تو و فرشى از زيارت «السلام عليك يااباصالح‏» را برخود مى‏گسترند. تو كه مى‏آيى، سنگ‏ها غزل مى‏خوانند و نگاهشان معنا مى‏گيرد. تو كه مى‏آيى، برآسمان تاريك دل‏ها مى‏تابى و به آن‏ها فانوس‏هايى از ستاره هديه مى‏دهى. تو سرشارى از غزل‏هاى سبز. تو كه مى‏آيى، طوفان با دريا آشتى مى‏كند و نور در رگ‏هاى زمين جارى مى‏شود. آرى، تو كه مى‏آيى، روشنى را به شب‏هاى تاريك هديه مى‏كنى و دل‏هاى شكسته را با مهربانى و لبخند پيوند مى‏زنى و پشت پنجره، نشستن و زيبا ديدن را براى چشم‏ها معنا مى‏كنى. تو كه بيايى، كوير معنا ندارد. همه جا سبز است، چون متن بهار! تو كه بيايى...

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 3
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

استقبال آیت الله بحرالعلوم دام ظله از حضرت آیت الله یثربی دام ظله

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


فقیه عالیقدر حضرت آیت الله سید میر محمد یثربی دام ظله با آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی دام ظله دیدار و گفتگو نمودند.

در این نشست پیرامون عظمت و سوابق حوزه‌های علمیه شیعه بویژه حوزه نجف اشرف و قم مقدّسه و خدمات علماء اعلام و فقهای بزرگ جهان تشیّع، سخن به میان آمد.

در ادامه این دیدار، پیرامون بررسی راهکارهای گسترش فعالیت حوزه با موضوع فقه امامت و معرفه الحجه عجّل الله تعالی فرجه الشریف و توجه بیشتر به دروس تفسیر با محوریت آیات الولایه و همچنین تدریس مباحث عرفان عترت علیهم السلام و اخلاق اهل‌بیت صلوات الله علیهم اجمعین ارائه نظر گردید.

شایان ذکر است در این نشست، درباره خطوط انحرافی از جمله صوفیّه، اهل غلو و وهابیّت گفتگو صورت گرفت و در مورد مبارزه با آن‌ها بحث، تبادل نظر و هم اندیشی شد.