پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

خورشيد فروزان

امروز وجود مقدس حضرت حجت - ارواحنا فداه - در ميان انسان‏هاى روى زمين، منبع بركت، علم، درخشندگى، زيبايى و همه ي خيرات است. براى انسانى كه داراى معرفت‏باشد، موهبتى از اين برتر نيست كه احساس كند، ولى خدا، امام بر حق، عبد صالح، بنده ي برگزيده در ميان همه ي بندگان عالم و مخاطب به خطاب خلافت الهى در زمين، با او و در كنار او است؛ او را مى‏بيند و با او مرتبط است. مهدى موعود (عجّل الله تعالي فرجه الشريف)، مظهر رحمت و قدرت حق و مظهر عدل الهى است و كسانى كه بتوانند با اين كانون شعاع رحمت و تفضلات الهى، ارتباط روحى و معنوى برقرار كنند، در تقرب به خداوند، توفيق بيشترى مى‏يابند؛ زيرا نفس توسل و توجه و ارتباط قلبى با آن حضرت، موجب عروج و رشد روحى و معنوى انسان مى‏شود.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 3
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

استقبال آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی دام ظله از حضرت آیت الله کریمی جهرمی دام ظله

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


فقیه عالیقدر حضرت آیت الله کریمی جهرمی دام ظله، داماد مرجع عالیقدر شیخ الفقهاء حضرت آیت الله صافی گلپایگانی دام ظله العالی با آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی دام ظله دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار پیرامون عوامل عظمت حوزه‌های علمیه مطالب ارزنده‌ای مطرح گردید.

حضرت آیت الله کریمی جهرمی دام ظله گفتند: سرمایه‌ی بزرگ حوزه‌های علمیه، ثقلین یعنی کتاب الله و احادیث عترت علیهم السلام است و این دو نباید از یکدیگر جدا شوند.

ایشان در ادامه پیرامون دائره المعارف عظیم شیعه یعنی کتاب شریف بحارالأنوار اظهار داشتند: بیاناتی که مرحوم علامه مجلسی اعلی الله درجاته ذیل روایات دارند، بسیار جامع و مفید است.

آیت الله بحرالعلوم نیز با اشاره به نقشه‌های دشمن علیه حوزه‌های علمیه بیان داشتند: بزرگی حوزویان به این است که صاحب اختیار معصوم داشته و دارند و برای همین فریب نقشه‌های شیطانی دشمنان را نمی‌خورند و در جبهه‌های فرهنگی و علمی پیروز هستند.

 

Player will show here