پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

ابدال چه کساني هستند؟

«ابدال‏» جمع «بدل‏» يا «بديل‏»، عده‏اى معلوم از صالحان و خاصان خدا را گويند كه هيچ‏گاه زمين از آنان خالى نباشد و جهان بديشان برپاست و آن‏گاه كه يكى از آنان بميرد، خداى تعالى ديگرى را به جاى او برانگيزد، تا آن شمار كه به قولى هفت و به قولى هفتاد است، همواره كامل ماند. در فرهنگ مهدويت از ايشان به عنوان گروهى از ياران حضرت مهدى (عليه السلام) هنگام ظهور گفته مى‏شود که ايشان را يارى مى‏نمايند. درباره‏ى ويژگى اين افرادگفته شده، آنان راهبان شب و شيران روز هستند. دل‏هايشان چون پولاد سخت است كه در ميان ركن و مقام، با آخرين ذخيره‏ى الهى حضرت مهدى (عليه السلام) بيعت‏خواهند كرد.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 3
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

استقبال آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی دام ظله از حضرت آیت الله کریمی جهرمی دام ظله

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


فقیه عالیقدر حضرت آیت الله کریمی جهرمی دام ظله، داماد مرجع عالیقدر شیخ الفقهاء حضرت آیت الله صافی گلپایگانی دام ظله العالی با آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی دام ظله دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار پیرامون عوامل عظمت حوزه‌های علمیه مطالب ارزنده‌ای مطرح گردید.

حضرت آیت الله کریمی جهرمی دام ظله گفتند: سرمایه‌ی بزرگ حوزه‌های علمیه، ثقلین یعنی کتاب الله و احادیث عترت علیهم السلام است و این دو نباید از یکدیگر جدا شوند.

ایشان در ادامه پیرامون دائره المعارف عظیم شیعه یعنی کتاب شریف بحارالأنوار اظهار داشتند: بیاناتی که مرحوم علامه مجلسی اعلی الله درجاته ذیل روایات دارند، بسیار جامع و مفید است.

آیت الله بحرالعلوم نیز با اشاره به نقشه‌های دشمن علیه حوزه‌های علمیه بیان داشتند: بزرگی حوزویان به این است که صاحب اختیار معصوم داشته و دارند و برای همین فریب نقشه‌های شیطانی دشمنان را نمی‌خورند و در جبهه‌های فرهنگی و علمی پیروز هستند.

 

Player will show here