پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

سهم انتظار

انتظار، سهم چشمانى است كه رو به آفتاب زيسته‏اند؛ سهم دستانى است كه شبگاهان، در وسعت نيايش، به جانب آسمان ريشه دوانيده‏اند، سهم دل هايى كه چون كبوتران خونين بال، در بى نهايتى سرخ جاودانه تپيده‏اند؛ منتظران، مجنون زادگان ليلاى وجودند؛ عاشقانى دل سوخته كه لب به زمزمه‏ تر كرده‏اند؛ آنان، با تمام وجود، روى خود را به آسمان دوخته، دستان را به دعا بلند کرده و ظهور هادى امت را به انتظار مى‏نشينند و در دل، شور و شوق و اميد پرورانده‏اند و پاى افزارى از صبر و شكيب ستانده‏اند تاخستگى راه، مجال‏شان ندهدكه0به «ماندن‏» بينديشند كه بايد «رفت‏» تا به «راه‏» پيوست؛ چرا كه «رفتن‏»، به راه مى‏پيوندد و «ماندن‏»، به ركود. آرى، حركت، ره آورد طبيعى انتظار است. آنان كه يافته‏اند حركت و تلاش به هدايت مى‏انجامد، و چه شيرين، جرعه جرعه از هدايت‏هاى مستمر حق بهره‏مند مى‏شوند.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 4
کاربر: 0
در این صفحه: 4
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

استقبال آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) از مرجع عالیقدر آیت الله علوی گرگانی (دام ظله العالی)

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


استقبال آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) از مرجع عالیقدر آیت الله علوی گرگانی (دام ظله العالی)

فقیه عظیم الشأن و مرجع عالیقدر حضرت آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی (دام ظله العالی) در “مرکز جهانی حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)” با آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی (دام ظله) دیدار نمودند.

در این نشست بعضی از مسائل حوزه و نیازهای فرهنگی و علمی طلّاب علوم دینیّه مورد بررسی قرار گرفت.

مرجع عالیقدر از خاطرات زمان آیت الله العظمی بروجردی (اعلی الله درجاته) مطالبی را بیان داشتند از جمله اینکه آن مرحوم به حدیث و روایت بسیار اهمیّت می‌دادند و می‌فرمودند: اهل منبر باید از داستان پردازی اجتناب کنند و به بیان اخبار اهل‌بیت (علیهم السلام) بپردازند.

آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) نیز به اهمیّت موضوع یاد شده اشاره نموده و اظهار داشتند: اگر مفسّر قرآن از احادیث معصومین (علیهم السلام) جدا شود، به تفسیر برأی مبتلا می‌گردد. حوزویان باید بدانند توجّه به روایات رهگشای اصول اعتقادات، فروعیه شرعیه و اخلاق و تزکیه است.

گفتنی است جمعی از فضلاء بویژه استاد محقّق حجت الاسلام و المسلمین شیخ ناصرالدین انصاری در این دیدار حضور داشتند.