پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

آخر الزمان

شكى نيست كه هر آغازى را انجام و هر شروعى را پايانى است، جز ذات بى پايان خداوندى كه هم آغاز است و هم انجام. زمان نيز مانند تمام مخلوقات الهى چنين خواهدبود. روزگارى بر دنيا سپرى شده كه ديباچه‏ى زندگى دنيايى به شمار مى‏آيد و زمانى نيز خواهد گذشت كه پايان اين كتاب خواهد بود. برگه‏هاى پايان كتاب زندگى انسان در زمين «آخرالزمان‏» خوانده مى‏شود. اين اصطلاح كه در اغلب اديان بزرگ به چشم مى‏خورد، در اديان ابراهيمى و به‏ويژه در دين اسلام، بسيار مورد توجه قرار گرفته است. اين اصطلاح، معمولا به روزگار پايانى دنيا و رويدادهايى كه ممكن است در اين بخش از زندگى دنيايى به وقوع بپيوندد، گفته مى‏شود و در روايات فراوان مورد اشاره قرار گرفته است. از جمله اتفاقات بسيار مهم اين دوران مى‏توان به قيام جهانى حضرت مهدى ( عليه السلام) اشاره كرد.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 2
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

استقبال آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) از مرجع عالیقدر آیت الله علوی گرگانی (دام ظله العالی)

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


استقبال آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) از مرجع عالیقدر آیت الله علوی گرگانی (دام ظله العالی)

فقیه عظیم الشأن و مرجع عالیقدر حضرت آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی (دام ظله العالی) در “مرکز جهانی حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)” با آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی (دام ظله) دیدار نمودند.

در این نشست بعضی از مسائل حوزه و نیازهای فرهنگی و علمی طلّاب علوم دینیّه مورد بررسی قرار گرفت.

مرجع عالیقدر از خاطرات زمان آیت الله العظمی بروجردی (اعلی الله درجاته) مطالبی را بیان داشتند از جمله اینکه آن مرحوم به حدیث و روایت بسیار اهمیّت می‌دادند و می‌فرمودند: اهل منبر باید از داستان پردازی اجتناب کنند و به بیان اخبار اهل‌بیت (علیهم السلام) بپردازند.

آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) نیز به اهمیّت موضوع یاد شده اشاره نموده و اظهار داشتند: اگر مفسّر قرآن از احادیث معصومین (علیهم السلام) جدا شود، به تفسیر برأی مبتلا می‌گردد. حوزویان باید بدانند توجّه به روایات رهگشای اصول اعتقادات، فروعیه شرعیه و اخلاق و تزکیه است.

گفتنی است جمعی از فضلاء بویژه استاد محقّق حجت الاسلام و المسلمین شیخ ناصرالدین انصاری در این دیدار حضور داشتند.

 

Player will show here