پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

مصلح کل

همه ي اديان و مذاهب، عقيده دارند كه يك منجى و يك دست مقتدر الهى در مقطعى از تاريخ خواهد آمد و در نجات بشر از ظلم و جور، معجزه گرى خواهد كرد. همه ي فرق اسلامى، معتقدند كه حضرت مهدى (عليه السلام) از نسل طيب و طاهر پيامبراعظم(صلي الله عليه و آله و سلم)، عالم را مملو از عدل و داد و براى اقامه دين خدا و حق الهى قيام خواهد كرد. غير مسلمان‏ها هم به نحوى، معتقد به يك آينده ي مطلوب و درخشانى براى بشريت هستند كه با همين مسأله ي مهدويت، تطبيق مى‏كند. اين عقيده كه همه ي مسلمان‏ها هم به آن معتقدند، مخصوص شيعه نيست. البته در خصوصيات و جزيياتش، بعضى فرق، حرف‏هاى ديگرى دارند؛اما اصل اين‏كه چنين دورانى پيش خواهد آمد و يك نفر از خاندان پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) چنين حركت عظيم الهى را انجام خواهد داد، بين مسلمان‏ها متواتر است، همه اين را قبول دارند.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 6
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

استقبال آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) از مرجع عالیقدر آیت الله علوی گرگانی (دام ظله العالی)

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


استقبال آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) از مرجع عالیقدر آیت الله علوی گرگانی (دام ظله العالی)

فقیه عظیم الشأن و مرجع عالیقدر حضرت آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی (دام ظله العالی) در “مرکز جهانی حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)” با آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی (دام ظله) دیدار نمودند.

در این نشست بعضی از مسائل حوزه و نیازهای فرهنگی و علمی طلّاب علوم دینیّه مورد بررسی قرار گرفت.

مرجع عالیقدر از خاطرات زمان آیت الله العظمی بروجردی (اعلی الله درجاته) مطالبی را بیان داشتند از جمله اینکه آن مرحوم به حدیث و روایت بسیار اهمیّت می‌دادند و می‌فرمودند: اهل منبر باید از داستان پردازی اجتناب کنند و به بیان اخبار اهل‌بیت (علیهم السلام) بپردازند.

آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) نیز به اهمیّت موضوع یاد شده اشاره نموده و اظهار داشتند: اگر مفسّر قرآن از احادیث معصومین (علیهم السلام) جدا شود، به تفسیر برأی مبتلا می‌گردد. حوزویان باید بدانند توجّه به روایات رهگشای اصول اعتقادات، فروعیه شرعیه و اخلاق و تزکیه است.

گفتنی است جمعی از فضلاء بویژه استاد محقّق حجت الاسلام و المسلمین شیخ ناصرالدین انصاری در این دیدار حضور داشتند.

 

Player will show here