پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

مصلح کل

همه ي اديان و مذاهب، عقيده دارند كه يك منجى و يك دست مقتدر الهى در مقطعى از تاريخ خواهد آمد و در نجات بشر از ظلم و جور، معجزه گرى خواهد كرد. همه ي فرق اسلامى، معتقدند كه حضرت مهدى (عليه السلام) از نسل طيب و طاهر پيامبراعظم(صلي الله عليه و آله و سلم)، عالم را مملو از عدل و داد و براى اقامه دين خدا و حق الهى قيام خواهد كرد. غير مسلمان‏ها هم به نحوى، معتقد به يك آينده ي مطلوب و درخشانى براى بشريت هستند كه با همين مسأله ي مهدويت، تطبيق مى‏كند. اين عقيده كه همه ي مسلمان‏ها هم به آن معتقدند، مخصوص شيعه نيست. البته در خصوصيات و جزيياتش، بعضى فرق، حرف‏هاى ديگرى دارند؛اما اصل اين‏كه چنين دورانى پيش خواهد آمد و يك نفر از خاندان پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) چنين حركت عظيم الهى را انجام خواهد داد، بين مسلمان‏ها متواتر است، همه اين را قبول دارند.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 11
کاربر: 0
در این صفحه: 4
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

دیدار با آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) در آستانه ایام فاطمیه

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


دیدار با آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) در آستانه ایام فاطمیه

استقبال آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی دام ظله “در آستانه ایّام فاطمیه” از آیت الله شیخ علی مهدوی دامغانی، استاد محقّق حجت الاسلام و المسلمین شیخ عبدالحسین بندانی نیشابوری، خطیب گرانمایه حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمد میرزامحمدی.

شایان ذکر است در این دیدار پیرامون عوامل استبصار مستبصرین و توجّه به احادیث نبوی و عترت آن حضرت(صلی الله علیه و آله و سلم) گفتگو شد و جلسه با ذکر توسّل خاتمه یافت.