پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

آخر الزمان

شكى نيست كه هر آغازى را انجام و هر شروعى را پايانى است، جز ذات بى پايان خداوندى كه هم آغاز است و هم انجام. زمان نيز مانند تمام مخلوقات الهى چنين خواهدبود. روزگارى بر دنيا سپرى شده كه ديباچه‏ى زندگى دنيايى به شمار مى‏آيد و زمانى نيز خواهد گذشت كه پايان اين كتاب خواهد بود. برگه‏هاى پايان كتاب زندگى انسان در زمين «آخرالزمان‏» خوانده مى‏شود. اين اصطلاح كه در اغلب اديان بزرگ به چشم مى‏خورد، در اديان ابراهيمى و به‏ويژه در دين اسلام، بسيار مورد توجه قرار گرفته است. اين اصطلاح، معمولا به روزگار پايانى دنيا و رويدادهايى كه ممكن است در اين بخش از زندگى دنيايى به وقوع بپيوندد، گفته مى‏شود و در روايات فراوان مورد اشاره قرار گرفته است. از جمله اتفاقات بسيار مهم اين دوران مى‏توان به قيام جهانى حضرت مهدى ( عليه السلام) اشاره كرد.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 5
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

حوزه نیاز به تأسيس دانشکده های امامت و مهدویت دارد.

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


دکتر عصام العماد در دیدار با آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) مطرح نمود:

حوزه نیاز به تأسيس دانشکده های امامت و مهدویت دارد.

 

● مستبصر و محقق يمنی، دکتر سيد عصام علی العماد با اشاره به اينکه در حوزه علميه به تأسيس دانشکده امامت و دانشکده مهدويت در مقاطع ليسانس و فوق ليسانس نياز داريم، اظهار کرد:
◇ روش تدريس آيت الله سيد محمود بحرالعلوم ميردامادی در اين زمينه بسيار مؤثر است و کلاس‌هايی که ايشان در نجف اشرف، اصفهان، قم، شيراز و ساير شهرها برگزار کرده‌اند، دوره‌هايی بسيار مفيد و قابل بهره‌برداری بوده است.

● وی ادامه داد: ايشان دهه مهدويت را در شهرها و کشورهای مختلف زنده و کلاس‌های مهدوی بسیار غنی و عميق را برگزار کرده‌اند که بنده نيز بارها در اين کلاس‌ها شرکت کردم.

● این محقق و پژوهشگر یمنی افزود: باید همانگونه که علوم فقهی بر اساس مباحث اصولی عمیق، احکام از قبیل طهارت، نماز و سایر احکام را به صورت علمی و مبنایی بررسی می کند، این روش علمی در مباحث امامت و مهدویت نیز اعمال شود و روشی که علماء و مراجع عظام تقلید در بحث خارج فقه انجام می دهند، آیت الله بحرالعلوم میردامادی در مسائل امامت و مهدویت به کار گرفته است.

● دکتر عصام العماد با تأکید بر اینکه لازم است طلاب در کنار اصول و احکام در امامت و مهدویت نیز خبره شوند خاطر نشان کرد:
◇ اگر طلبه ای در اصول و احکام عملی متخصص شود ولی در امامت و مهدویت معرفت لازم را نداشته باشد نتوانسته توفیق زیادی کسب کند.