پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

مصلح کل

همه ي اديان و مذاهب، عقيده دارند كه يك منجى و يك دست مقتدر الهى در مقطعى از تاريخ خواهد آمد و در نجات بشر از ظلم و جور، معجزه گرى خواهد كرد. همه ي فرق اسلامى، معتقدند كه حضرت مهدى (عليه السلام) از نسل طيب و طاهر پيامبراعظم(صلي الله عليه و آله و سلم)، عالم را مملو از عدل و داد و براى اقامه دين خدا و حق الهى قيام خواهد كرد. غير مسلمان‏ها هم به نحوى، معتقد به يك آينده ي مطلوب و درخشانى براى بشريت هستند كه با همين مسأله ي مهدويت، تطبيق مى‏كند. اين عقيده كه همه ي مسلمان‏ها هم به آن معتقدند، مخصوص شيعه نيست. البته در خصوصيات و جزيياتش، بعضى فرق، حرف‏هاى ديگرى دارند؛اما اصل اين‏كه چنين دورانى پيش خواهد آمد و يك نفر از خاندان پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) چنين حركت عظيم الهى را انجام خواهد داد، بين مسلمان‏ها متواتر است، همه اين را قبول دارند.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 1
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

حوزه نیاز به تأسيس دانشکده های امامت و مهدویت دارد.

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


دکتر عصام العماد در دیدار با آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) مطرح نمود:

حوزه نیاز به تأسيس دانشکده های امامت و مهدویت دارد.

 

● مستبصر و محقق يمنی، دکتر سيد عصام علی العماد با اشاره به اينکه در حوزه علميه به تأسيس دانشکده امامت و دانشکده مهدويت در مقاطع ليسانس و فوق ليسانس نياز داريم، اظهار کرد:
◇ روش تدريس آيت الله سيد محمود بحرالعلوم ميردامادی در اين زمينه بسيار مؤثر است و کلاس‌هايی که ايشان در نجف اشرف، اصفهان، قم، شيراز و ساير شهرها برگزار کرده‌اند، دوره‌هايی بسيار مفيد و قابل بهره‌برداری بوده است.

● وی ادامه داد: ايشان دهه مهدويت را در شهرها و کشورهای مختلف زنده و کلاس‌های مهدوی بسیار غنی و عميق را برگزار کرده‌اند که بنده نيز بارها در اين کلاس‌ها شرکت کردم.

● این محقق و پژوهشگر یمنی افزود: باید همانگونه که علوم فقهی بر اساس مباحث اصولی عمیق، احکام از قبیل طهارت، نماز و سایر احکام را به صورت علمی و مبنایی بررسی می کند، این روش علمی در مباحث امامت و مهدویت نیز اعمال شود و روشی که علماء و مراجع عظام تقلید در بحث خارج فقه انجام می دهند، آیت الله بحرالعلوم میردامادی در مسائل امامت و مهدویت به کار گرفته است.

● دکتر عصام العماد با تأکید بر اینکه لازم است طلاب در کنار اصول و احکام در امامت و مهدویت نیز خبره شوند خاطر نشان کرد:
◇ اگر طلبه ای در اصول و احکام عملی متخصص شود ولی در امامت و مهدویت معرفت لازم را نداشته باشد نتوانسته توفیق زیادی کسب کند.