پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

دعا براى تعجيل فرج

دعا براى تعجيل فرج، از چنان اهميتى برخوردار است كه امام صادق(عليه السلام) مى‏فرمايند: هر كس، بعد از نماز صبح و نماز ظهر، بگويد: «خداوندا! بر محمد (صلى الله عليه و آله وسلم) و خاندان او درود فرست و در فرج ايشان تعجيل كن!»، نميرد تا قائم را دريابد. دعا براى تعجيل فرج، دعاى هميشگى پيامبر اعظم (صلى الله عليه و آله وسلم) و ائمه ي اطهار( عليهم السلام) و ملائكه‏ى آسمان‏ها بوده و هست. به هر تقدير، كسانى كه خواستار ديدن عصاره‏ى خلقت‏اند، بهترين آفريده‏ى خدا را طالب حضورند، به دعا براى تعجيل فرج اش روى مى‏آورند؛چون، تأثير دعا در نزديك شدن فرج را باور كرده‏اند. در امت‏بنى اسراييل، دعا، سبب شد تا موسى (عليه السلام) صد و هفتاد سال زودتر از وقت تعيين شده، براى نجات بنى اسراييل مبعوث گردد. در حالى كه در اين امت، خود امام موعود (عليه السلام) هم اصرار بر ظهور دارند و در چيدن پايه‏هاى آن، مخفيانه، كوشا هستند

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 2
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

حوزه نیاز به تأسيس دانشکده های امامت و مهدویت دارد.

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


دکتر عصام العماد در دیدار با آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) مطرح نمود:

حوزه نیاز به تأسيس دانشکده های امامت و مهدویت دارد.

 

● مستبصر و محقق يمنی، دکتر سيد عصام علی العماد با اشاره به اينکه در حوزه علميه به تأسيس دانشکده امامت و دانشکده مهدويت در مقاطع ليسانس و فوق ليسانس نياز داريم، اظهار کرد:
◇ روش تدريس آيت الله سيد محمود بحرالعلوم ميردامادی در اين زمينه بسيار مؤثر است و کلاس‌هايی که ايشان در نجف اشرف، اصفهان، قم، شيراز و ساير شهرها برگزار کرده‌اند، دوره‌هايی بسيار مفيد و قابل بهره‌برداری بوده است.

● وی ادامه داد: ايشان دهه مهدويت را در شهرها و کشورهای مختلف زنده و کلاس‌های مهدوی بسیار غنی و عميق را برگزار کرده‌اند که بنده نيز بارها در اين کلاس‌ها شرکت کردم.

● این محقق و پژوهشگر یمنی افزود: باید همانگونه که علوم فقهی بر اساس مباحث اصولی عمیق، احکام از قبیل طهارت، نماز و سایر احکام را به صورت علمی و مبنایی بررسی می کند، این روش علمی در مباحث امامت و مهدویت نیز اعمال شود و روشی که علماء و مراجع عظام تقلید در بحث خارج فقه انجام می دهند، آیت الله بحرالعلوم میردامادی در مسائل امامت و مهدویت به کار گرفته است.

● دکتر عصام العماد با تأکید بر اینکه لازم است طلاب در کنار اصول و احکام در امامت و مهدویت نیز خبره شوند خاطر نشان کرد:
◇ اگر طلبه ای در اصول و احکام عملی متخصص شود ولی در امامت و مهدویت معرفت لازم را نداشته باشد نتوانسته توفیق زیادی کسب کند.