پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

نقش اعتقاد به مهدويت

اعتقاد به مهدويت، به وجود مقدس مهدى موعود – ارواحنا له الفداه - اميد را در دل ها زنده مى‏كند. هيچ وقت انسانى كه معتقد به اين اصل است، نا اميد نمى‏شود؛ چرا؟ چون مى‏داند يك پايان روشن حتمى، وجود دارد. اميد موجب مى‏شود، انسان تلاش و حركت كند؛ پيش ببرد؛ مبارزه كند و زنده بماند. فرض كنيد ملتى در زير سلطه ي ظالمانه ي قدرت مسلطى، قرار دارد و هيچ اميدى هم ندارد. اين ملت مجبور است، تسليم بشود. اگر تسليم نشد، كارهاى كور و بى جهتى انجام مى‏دهد؛ اما اگر اين ملت و جماعت، اميدى در دلشان باشد و بدانند كه عاقبت‏خوبى حتما وجود دارد، اينها چه مى‏كنند؟ طبيعى است كه مبارزه خواهند كرد و مبارزه را نظم خواهند داد و اگر مانعى در راه مبارزه وجود داشته باشد، او را برطرف خواهند كرد. اين عقيده است كه شيعه راتا امروز، از آن همه پيچ وخم‏هاى عجيب وغريبى كه در سرراهش قرار داده بودند، عبورجداده است.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 2
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

پیام آیت الله بحرالعلوم به مناسبت هجدهمین سال برگزاری همایش ها و جشن های دهه فرخنده مهدویت

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علی  ربیع الأنام و نضرة الأیام، السلام علی المهدی الذی وعد الله عز و جل به الأمم أن یجمع به الکلم

با صلوات و سلام بر أنبیاء الهی و جانشینان آنان خاصّه بر رسول امین و آورنده دین مبین حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و عترت طاهرین ایشان علیهم السلام و صلوات و سلام بر کهف حصینِ گرامی امام از آل یاسین حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف.

خدای متعال را شاکریم که وظیفه ما را در زمان غیبت خورشید ولایت در قرآن و در لسان معصومین عليهم الصلاة و السلام معلوم و آشکار فرموده است. درست است که زمان غیبت، زمان ظلم، استبداد، انحراف و ضلالت است، اما قرآن با آیاتی همچون «وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ»، «لِيُظهِرَهُ عَلَى الدّينِ كُلِّهِ» و «وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِى الزَّبُورِ» به جامعه‌ی مؤمنین امید داده و پيامبر اكرم صلی الله علیه و آله ، با احادیث فراوان، ظهور منجی و مصلح بشریت را مبشّر بوده‌اند. احادیث یاد شده در مورد ظهورِ منجی را حتی مخالفین و گروههای سلفی و وهابی اقرار و اعتراف دارند.

و می‌بینیم در طول تاریخ الی زماننا هذا عده‌ای برای کسب شهرت و اختلاف‌افکنی میان جامعه‌ی اسلامی به دستور حکومت‌های طاغوتی، ادّعای بابیّت و مهدویّت نموده، به دروغ خود را مصلح آسمانی معرفی کرده، به فریب مردم و اقوام مستضعف دل بسته‌اند و این خود دلیلی آشکار بر درستی این اصل اسلامی است که طاغوتیان و اهل هوی و هوس می‌خواهند از آن سوء استفاده نموده و در ضمن مردم را به اصل مهدویّت و ظهور منجی آسمانی بدبین نمایند.

حال بر جامعه‌ی مؤمنین و کسانیکه به قرآن و احادیث باور دارند وظیفه است، با وسایل مختلف، اقدام به بزرگداشت دهه فرخنده مهدویه نموده، و با تشکیل کنفرانس‌ها و کلاس‌ها و چاپ کتب و نشریات مهدوی، این امید را تقویت نمايند و با همکاری هیئت‌های مذهبی و مراکز فرهنگی – مهدوی و همه‌ی عشّاق نور و منتظران ظهور، خاصّه نسل جوان، ناشر بزرگی‌های حضرت بقیة الله الأعظم ارواحنا فداه باشند و بوسیله «ذکرُ الله» که همان دعای تعجیل فرج است به جامعه‌ی مضطرب، اطمینان و آرامش بدهند.

جای آن دارد که از تمام پرچمداران دهه فرخنده مهدویه، خاصّه مراجع عاليقدر تقلید دام ظلهم که مشوّقِ مؤمنین در خدمت به حصن حصین و امام مبین یعنی حضرت بقیة الله الأعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف می‌باشند، تشکر نمایم و در جوار مولانا أمیرالمؤمنین علیه الصلاة و السلام سربلندی اسلام و مسلمین را تحت توجهات حضرتش از خداوند متعال طلب نمایم.

والسلام علیهم و رحمة الله

نجف اشرف – دهه فرخنده مهدویت ۱۴۳۸ ه.ق

سید محمود بحرالعلوم میردامادی