پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

دعا براى تعجيل فرج

دعا براى تعجيل فرج، از چنان اهميتى برخوردار است كه امام صادق(عليه السلام) مى‏فرمايند: هر كس، بعد از نماز صبح و نماز ظهر، بگويد: «خداوندا! بر محمد (صلى الله عليه و آله وسلم) و خاندان او درود فرست و در فرج ايشان تعجيل كن!»، نميرد تا قائم را دريابد. دعا براى تعجيل فرج، دعاى هميشگى پيامبر اعظم (صلى الله عليه و آله وسلم) و ائمه ي اطهار( عليهم السلام) و ملائكه‏ى آسمان‏ها بوده و هست. به هر تقدير، كسانى كه خواستار ديدن عصاره‏ى خلقت‏اند، بهترين آفريده‏ى خدا را طالب حضورند، به دعا براى تعجيل فرج اش روى مى‏آورند؛چون، تأثير دعا در نزديك شدن فرج را باور كرده‏اند. در امت‏بنى اسراييل، دعا، سبب شد تا موسى (عليه السلام) صد و هفتاد سال زودتر از وقت تعيين شده، براى نجات بنى اسراييل مبعوث گردد. در حالى كه در اين امت، خود امام موعود (عليه السلام) هم اصرار بر ظهور دارند و در چيدن پايه‏هاى آن، مخفيانه، كوشا هستند

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 2
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

پیام آیت الله بحرالعلوم به مناسبت هجدهمین سال برگزاری همایش ها و جشن های دهه فرخنده مهدویت

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علی  ربیع الأنام و نضرة الأیام، السلام علی المهدی الذی وعد الله عز و جل به الأمم أن یجمع به الکلم

با صلوات و سلام بر أنبیاء الهی و جانشینان آنان خاصّه بر رسول امین و آورنده دین مبین حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و عترت طاهرین ایشان علیهم السلام و صلوات و سلام بر کهف حصینِ گرامی امام از آل یاسین حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف.

خدای متعال را شاکریم که وظیفه ما را در زمان غیبت خورشید ولایت در قرآن و در لسان معصومین عليهم الصلاة و السلام معلوم و آشکار فرموده است. درست است که زمان غیبت، زمان ظلم، استبداد، انحراف و ضلالت است، اما قرآن با آیاتی همچون «وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ»، «لِيُظهِرَهُ عَلَى الدّينِ كُلِّهِ» و «وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِى الزَّبُورِ» به جامعه‌ی مؤمنین امید داده و پيامبر اكرم صلی الله علیه و آله ، با احادیث فراوان، ظهور منجی و مصلح بشریت را مبشّر بوده‌اند. احادیث یاد شده در مورد ظهورِ منجی را حتی مخالفین و گروههای سلفی و وهابی اقرار و اعتراف دارند.

و می‌بینیم در طول تاریخ الی زماننا هذا عده‌ای برای کسب شهرت و اختلاف‌افکنی میان جامعه‌ی اسلامی به دستور حکومت‌های طاغوتی، ادّعای بابیّت و مهدویّت نموده، به دروغ خود را مصلح آسمانی معرفی کرده، به فریب مردم و اقوام مستضعف دل بسته‌اند و این خود دلیلی آشکار بر درستی این اصل اسلامی است که طاغوتیان و اهل هوی و هوس می‌خواهند از آن سوء استفاده نموده و در ضمن مردم را به اصل مهدویّت و ظهور منجی آسمانی بدبین نمایند.

حال بر جامعه‌ی مؤمنین و کسانیکه به قرآن و احادیث باور دارند وظیفه است، با وسایل مختلف، اقدام به بزرگداشت دهه فرخنده مهدویه نموده، و با تشکیل کنفرانس‌ها و کلاس‌ها و چاپ کتب و نشریات مهدوی، این امید را تقویت نمايند و با همکاری هیئت‌های مذهبی و مراکز فرهنگی – مهدوی و همه‌ی عشّاق نور و منتظران ظهور، خاصّه نسل جوان، ناشر بزرگی‌های حضرت بقیة الله الأعظم ارواحنا فداه باشند و بوسیله «ذکرُ الله» که همان دعای تعجیل فرج است به جامعه‌ی مضطرب، اطمینان و آرامش بدهند.

جای آن دارد که از تمام پرچمداران دهه فرخنده مهدویه، خاصّه مراجع عاليقدر تقلید دام ظلهم که مشوّقِ مؤمنین در خدمت به حصن حصین و امام مبین یعنی حضرت بقیة الله الأعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف می‌باشند، تشکر نمایم و در جوار مولانا أمیرالمؤمنین علیه الصلاة و السلام سربلندی اسلام و مسلمین را تحت توجهات حضرتش از خداوند متعال طلب نمایم.

والسلام علیهم و رحمة الله

نجف اشرف – دهه فرخنده مهدویت ۱۴۳۸ ه.ق

سید محمود بحرالعلوم میردامادی