پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

نقش اعتقاد به مهدويت

اعتقاد به مهدويت، به وجود مقدس مهدى موعود – ارواحنا له الفداه - اميد را در دل ها زنده مى‏كند. هيچ وقت انسانى كه معتقد به اين اصل است، نا اميد نمى‏شود؛ چرا؟ چون مى‏داند يك پايان روشن حتمى، وجود دارد. اميد موجب مى‏شود، انسان تلاش و حركت كند؛ پيش ببرد؛ مبارزه كند و زنده بماند. فرض كنيد ملتى در زير سلطه ي ظالمانه ي قدرت مسلطى، قرار دارد و هيچ اميدى هم ندارد. اين ملت مجبور است، تسليم بشود. اگر تسليم نشد، كارهاى كور و بى جهتى انجام مى‏دهد؛ اما اگر اين ملت و جماعت، اميدى در دلشان باشد و بدانند كه عاقبت‏خوبى حتما وجود دارد، اينها چه مى‏كنند؟ طبيعى است كه مبارزه خواهند كرد و مبارزه را نظم خواهند داد و اگر مانعى در راه مبارزه وجود داشته باشد، او را برطرف خواهند كرد. اين عقيده است كه شيعه راتا امروز، از آن همه پيچ وخم‏هاى عجيب وغريبى كه در سرراهش قرار داده بودند، عبورجداده است.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 12
کاربر: 0
در این صفحه: 5
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

کتاب نفیس "تا اقیانوس راهی نمانده" اثر آیت الله بحرالعلوم (دام‌ظله) منتشر شد

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


کتاب نفیس "تا اقیانوس راهی نمانده" اثر جدید آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی (دام‌ظله) همزمان با ایام اربعین سیدالشهدا (سلام‌الله‌علیه) منتشر شد.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم:

...و این انقلاب درونی و مجالس و دسته‌های محدودِ خانه‌ها و حسینیه‌ها و محله‌های شیعه و قطرات اشک‌ها به هم پیوست، تا دریای اربعین سی میلیونی و بالاتر از آن بوجود آمد و تا اقیانوس راهی نمانده.

وقتی ماء معین و سلطان دین یعنی حضرت مهدی عجل الله فرجه آشکار شود و خود روضه‌ی جدّش را بخواند دیگر کدام دلی است که نسوزد و کدام قدمی است که به کربلا نیاید و شعار "لبیک یا حسین" را نگوید.

دیگر آن زمان دور نیست (رأیت النّاس یَدخُلون فِی دِین الله افواجا) می‌بینی، نمی‌توانی عدد ارائه دهی، فوج فوج از ملل مختلفه و ادیان متفاوته به دین الله پناه می‌برند و نه فقط شیعه، که همه "یا حسین" می‌گویند و همه می‌دانند دینِ آینده‌ی بشر، دین عاشورائیان و سینه چاکان اربعین است.