پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

مصلح کل

همه ي اديان و مذاهب، عقيده دارند كه يك منجى و يك دست مقتدر الهى در مقطعى از تاريخ خواهد آمد و در نجات بشر از ظلم و جور، معجزه گرى خواهد كرد. همه ي فرق اسلامى، معتقدند كه حضرت مهدى (عليه السلام) از نسل طيب و طاهر پيامبراعظم(صلي الله عليه و آله و سلم)، عالم را مملو از عدل و داد و براى اقامه دين خدا و حق الهى قيام خواهد كرد. غير مسلمان‏ها هم به نحوى، معتقد به يك آينده ي مطلوب و درخشانى براى بشريت هستند كه با همين مسأله ي مهدويت، تطبيق مى‏كند. اين عقيده كه همه ي مسلمان‏ها هم به آن معتقدند، مخصوص شيعه نيست. البته در خصوصيات و جزيياتش، بعضى فرق، حرف‏هاى ديگرى دارند؛اما اصل اين‏كه چنين دورانى پيش خواهد آمد و يك نفر از خاندان پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) چنين حركت عظيم الهى را انجام خواهد داد، بين مسلمان‏ها متواتر است، همه اين را قبول دارند.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 4
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

کتاب نفیس "تا اقیانوس راهی نمانده" اثر آیت الله بحرالعلوم (دام‌ظله) منتشر شد

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


کتاب نفیس "تا اقیانوس راهی نمانده" اثر جدید آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی (دام‌ظله) همزمان با ایام اربعین سیدالشهدا (سلام‌الله‌علیه) منتشر شد.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم:

...و این انقلاب درونی و مجالس و دسته‌های محدودِ خانه‌ها و حسینیه‌ها و محله‌های شیعه و قطرات اشک‌ها به هم پیوست، تا دریای اربعین سی میلیونی و بالاتر از آن بوجود آمد و تا اقیانوس راهی نمانده.

وقتی ماء معین و سلطان دین یعنی حضرت مهدی عجل الله فرجه آشکار شود و خود روضه‌ی جدّش را بخواند دیگر کدام دلی است که نسوزد و کدام قدمی است که به کربلا نیاید و شعار "لبیک یا حسین" را نگوید.

دیگر آن زمان دور نیست (رأیت النّاس یَدخُلون فِی دِین الله افواجا) می‌بینی، نمی‌توانی عدد ارائه دهی، فوج فوج از ملل مختلفه و ادیان متفاوته به دین الله پناه می‌برند و نه فقط شیعه، که همه "یا حسین" می‌گویند و همه می‌دانند دینِ آینده‌ی بشر، دین عاشورائیان و سینه چاکان اربعین است.