پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

مفاهيم و مؤلفه‏هاى انتظار

مهدويت، تبلور يك الهام فطرى است كه مردم، از دريچه ي آن... روز موعود را مى‏بينند. مهدى (عليه السلام) تنها يك انديشه نيست كه ما، در انتظار ولادت او باشيم و يك پيش گويى نيست كه به اميد مصداق آن نشسته باشيم؛ بلكه مهدى يك واقعيت‏خارجى و آماده باش است كه ما منتظر عمليات او هستيم.انتظار داراى مفاهيم و مؤلفه‏هاى زيادى است كه در صحيفه علمى و عملى جهان تشيع، به روشنى مكتوب و مضبوط مى‏باشد؛ از جمله: نفى وضع موجود (فساد، ظلم، بى عدالتى و تباهى)؛ طرد و عدم پذيرش حكومت‏هاى سياسى ظالم (نامشروع دانستن آنها)؛ اصلاح‏طلبى و اميد به زندگى بهتر (فرج و گشايش)؛ تلاش و كوشش براى پيشرفت و ترقى؛ قيام، انقلاب و نهضت مداوم و فعال؛ تشكيل حكومت‏هاى مشروع و دينى؛ عدم انقياد و سازش در برابر ظالم و مفسدان و....

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 2
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

کتاب نفیس "تا اقیانوس راهی نمانده" اثر آیت الله بحرالعلوم (دام‌ظله) منتشر شد

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


کتاب نفیس "تا اقیانوس راهی نمانده" اثر جدید آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی (دام‌ظله) همزمان با ایام اربعین سیدالشهدا (سلام‌الله‌علیه) منتشر شد.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم:

...و این انقلاب درونی و مجالس و دسته‌های محدودِ خانه‌ها و حسینیه‌ها و محله‌های شیعه و قطرات اشک‌ها به هم پیوست، تا دریای اربعین سی میلیونی و بالاتر از آن بوجود آمد و تا اقیانوس راهی نمانده.

وقتی ماء معین و سلطان دین یعنی حضرت مهدی عجل الله فرجه آشکار شود و خود روضه‌ی جدّش را بخواند دیگر کدام دلی است که نسوزد و کدام قدمی است که به کربلا نیاید و شعار "لبیک یا حسین" را نگوید.

دیگر آن زمان دور نیست (رأیت النّاس یَدخُلون فِی دِین الله افواجا) می‌بینی، نمی‌توانی عدد ارائه دهی، فوج فوج از ملل مختلفه و ادیان متفاوته به دین الله پناه می‌برند و نه فقط شیعه، که همه "یا حسین" می‌گویند و همه می‌دانند دینِ آینده‌ی بشر، دین عاشورائیان و سینه چاکان اربعین است.