پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

سهم انتظار

انتظار، سهم چشمانى است كه رو به آفتاب زيسته‏اند؛ سهم دستانى است كه شبگاهان، در وسعت نيايش، به جانب آسمان ريشه دوانيده‏اند، سهم دل هايى كه چون كبوتران خونين بال، در بى نهايتى سرخ جاودانه تپيده‏اند؛ منتظران، مجنون زادگان ليلاى وجودند؛ عاشقانى دل سوخته كه لب به زمزمه‏ تر كرده‏اند؛ آنان، با تمام وجود، روى خود را به آسمان دوخته، دستان را به دعا بلند کرده و ظهور هادى امت را به انتظار مى‏نشينند و در دل، شور و شوق و اميد پرورانده‏اند و پاى افزارى از صبر و شكيب ستانده‏اند تاخستگى راه، مجال‏شان ندهدكه0به «ماندن‏» بينديشند كه بايد «رفت‏» تا به «راه‏» پيوست؛ چرا كه «رفتن‏»، به راه مى‏پيوندد و «ماندن‏»، به ركود. آرى، حركت، ره آورد طبيعى انتظار است. آنان كه يافته‏اند حركت و تلاش به هدايت مى‏انجامد، و چه شيرين، جرعه جرعه از هدايت‏هاى مستمر حق بهره‏مند مى‏شوند.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 13
کاربر: 0
در این صفحه: 8
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

کتاب نفیس "تا اقیانوس راهی نمانده" اثر آیت الله بحرالعلوم (دام‌ظله) منتشر شد

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


کتاب نفیس "تا اقیانوس راهی نمانده" اثر جدید آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی (دام‌ظله) همزمان با ایام اربعین سیدالشهدا (سلام‌الله‌علیه) منتشر شد.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم:

...و این انقلاب درونی و مجالس و دسته‌های محدودِ خانه‌ها و حسینیه‌ها و محله‌های شیعه و قطرات اشک‌ها به هم پیوست، تا دریای اربعین سی میلیونی و بالاتر از آن بوجود آمد و تا اقیانوس راهی نمانده.

وقتی ماء معین و سلطان دین یعنی حضرت مهدی عجل الله فرجه آشکار شود و خود روضه‌ی جدّش را بخواند دیگر کدام دلی است که نسوزد و کدام قدمی است که به کربلا نیاید و شعار "لبیک یا حسین" را نگوید.

دیگر آن زمان دور نیست (رأیت النّاس یَدخُلون فِی دِین الله افواجا) می‌بینی، نمی‌توانی عدد ارائه دهی، فوج فوج از ملل مختلفه و ادیان متفاوته به دین الله پناه می‌برند و نه فقط شیعه، که همه "یا حسین" می‌گویند و همه می‌دانند دینِ آینده‌ی بشر، دین عاشورائیان و سینه چاکان اربعین است.