پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

آخر الزمان

شكى نيست كه هر آغازى را انجام و هر شروعى را پايانى است، جز ذات بى پايان خداوندى كه هم آغاز است و هم انجام. زمان نيز مانند تمام مخلوقات الهى چنين خواهدبود. روزگارى بر دنيا سپرى شده كه ديباچه‏ى زندگى دنيايى به شمار مى‏آيد و زمانى نيز خواهد گذشت كه پايان اين كتاب خواهد بود. برگه‏هاى پايان كتاب زندگى انسان در زمين «آخرالزمان‏» خوانده مى‏شود. اين اصطلاح كه در اغلب اديان بزرگ به چشم مى‏خورد، در اديان ابراهيمى و به‏ويژه در دين اسلام، بسيار مورد توجه قرار گرفته است. اين اصطلاح، معمولا به روزگار پايانى دنيا و رويدادهايى كه ممكن است در اين بخش از زندگى دنيايى به وقوع بپيوندد، گفته مى‏شود و در روايات فراوان مورد اشاره قرار گرفته است. از جمله اتفاقات بسيار مهم اين دوران مى‏توان به قيام جهانى حضرت مهدى ( عليه السلام) اشاره كرد.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 3
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

دیدار آیت الله بحرالعلوم (دام ظله) با مرجع عاليقدر حضرت آیت الله نجفی(دام ظله العالی)

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


در دیدار با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله نجفی عنوان شد:

مفسّرين معاصر در تفسير آیه‌ی سؤال تجديد نظر کنند / منافقین مجری دستورات یهود هستند

آيت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی «دام‌ظله» در نجف أشرف با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله بشیر نجفی «دام‌ظله‌العالی» دیدار و در خصوص مسائل روز جهان اسلام و حوزه‌های علمیه گفتگو و تبادل نظر کردند.

آیت الله بحرالعلوم «دام‌ظله» در این دیدار ضمن تقدیم کتاب «آفاق الولاية في فقه الامامة» به این مرجع عالیقدر از تقريظي كه ایشان بر كتاب مرقوم فرموده‌اند تقدير کردند.

ایشان در ادامه با تأکید بر اینکه اطّلاع يابی و اطلاع رسانی شخصيت‌های علمی حوزه و دانشگاه پيرامون ولايت و امامت به پيش گام شدن مراجع تقليد و علمای اعلام ارتباط دارد به بيان فضائل شخصیت‌های برجسته‌ای همچون علامه بلاغی، علامه ميرحامد حسين و علامه امينی «رضوان‌الله‌عليهم» و به ایستادگی غیرتمندانه آنان برای خنثی کردن تبليغات دشمن بويژه حقد يهود پرداختند.

استاد حوزه علمیه نجف أشرف در بخش دیگری از این دیدار به آيه‌ی شريفه‌ی سؤال «واسئلوا اهل الذكر» اشاره و تأکید کردند: مفسّرين معاصر بايد در تفسير اين آيه‌ی شريفه تجديد نظر کنند.

ایشان با اشاره به فراز «أَحْقَادا بَدْرِيَّةً وَ خَيْبَرِيَّةً...» به کینه و حقد یهود علیه اهل‌بیت «علیهم‌السلام» تأكيد کردند كه هم اكنون استمرار دارد.

مرجع عاليقدر حضرت آیت الله نجفی «دام‌ظله‌العالی» نیز در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از چاپ كتاب و تجليل از برنامه‌های علمی بويژه تدريس آیت الله بحرالعلوم پيرامون مباحث فقه امامت در حوزه نجف أشرف، به خطر هجمه‌ی دشمنان علیه دين و شريعت خيرالمرسلين «صلی‌الله‌عليه‌و‌آله» امامت أميرالمؤمنين «عليه‌السلام» اشاره داشته و منافقین را مجری دستورات یهود دانستند.

ایشان افزودند: در جنگ خیبر به خوبی آشکار شد که چه افرادی شکست اسلام و بقاء یهود را خواهان بودند و امروز چه كسانی در مسير تحقّق اهداف يهود گام برمی‌دارند البته پر واضح است كه تمام برنامه‌ها با شروع دولت كريمه‌ی امام عصر «عجل‌الله‌فرجه» نقش بر آب می‌شود و جهانيان شاهد حيات طيّبه بدون يهود و توأم با رحمت و رأفت مهدوی خواهند بود.