پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

صفات ياران امام زمان (عليه السلام)

براى تحقق ظهور امام زمان (عليه السلام) وجود انسان‏هاى صالح، انگيزه‏هاى قوى، ايمان‏هاى راسخ، گام‏هاى استوار و دل‏هاى روشن نيز لازم و ضرورى است. امام زمان (عليه السلام(، كسانى را لازم دارد كه در مقابل پديده‏هاى تلخ و دشوار، مردد و متزلزل نشوند و عقب ننشينند تا بتواند با اين ها وارد كار عظيمى بشود كه قرار است دنيا را متحول كند. ايشان بايد در مقابل همه ي مشكلات بايستند، يك سيستم قوى لازم است كه افراد آن غير متزلزل باشند. بصيرت نافذ و راسخ داشته باشند كه هيچ مشكلى آنان را مردد نكند. امام زمان(عليه السلام) افرادى را لازم دارد آگاه، بصير، خبير، متوكل به خداى متعال، توجه كننده به جزييات و آن‏گاه فداكار، كاردان در اداره ي جامعه و رزم جو با دشمن. تقوا، تواضع، فروتنى و گذشت در برابر ضعفا و مقاومت در برابر زورمندان و ستمگران از صفات ديگر سربازان امام عصر (عليه السلام) مى‏باشد.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 5
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

پیام آیت الله بحرالعلوم پیرامون کنفرانس‌ها و جشنواره‌های بین‌المللی دهه فرخنده مهدویت

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


بسم الله الرحمن الرحیم
... وَاعْمُرِ اللّـهُمَّ بِهِ بِلادَكَ، وَاَحْيِ بِهِ عِبادَكَ...

سلام بر بنای استوار توحید و حصن حصین ولایت و مهدویت، و سلام بر آنان که با اعتقادات راستین و یاری دادن به دین مبین در این بنا و حصن، داخل گشته، با رعایت شروط و تعظیم بیوتی که در آیه شریفه: (فی بیوت اذن الله ان ترفع و یذکر فیها اسمه) تعظیمش «مأمور به» است بویژه در ایام مبارکه دهه مهدویه، مرهم قلب رنجدیده صاحب شریعت مطهره می‌باشند.
امروز دنیا به سمت و سوی طلب حقائق در حرکت است و اطلاع‌یابی‌ها با وجود حکومتهای مستکبر و ظالم و علی‌رغم مخالفتهای یهود و عمال او روز به روز، رو به افزایش است.
چه بجا و چه اندازه زیباست که همه‌ی شیعیان و مسلمانان که ناظر بشارات کتب آسمانی پیرامون منجی بشریت و موعود الهی می‌باشند، در این دوران دل و جان خود را بر امیر زمان و حجت انس و جان وقف کنند و بویژه در ایام نورانی پانزدهم شعبان المعظم، به هر وسیله‌ی ممکن، طریق حیات‌بخش آن امام عظیم‌الشأن را به شیفتگان حقائق نشان دهند.
و باید چنین باشد شیعه‌ای که دهه عاشورا و فاطمیه و مهدویه دارد، چه ندارد؟ شیعه می‌تواند در این مدارس بزرگ از خیرات فرهنگی و معنوی بهره برده، دیگران را نیز به این مبادی فیّاض راهنمائی نماید.
همه بدانند صراط مستقیم که شیفتگان سعادت در طلب آنند، فقط راه محبوب دلهای پاک، یعنی حضرت بقیة الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می‌باشد.
بسیار جای خرسندی است که دهه فرخنده مهدویه با تایید الهی، زمینه‌ساز این مطلوب شده و کلاسها، کنفرانسها و کتابهای پربار با موضوع امام‌شناسی، راه را از چاه جدا می‌نماید.
دیگر در این دهه فرخنده حجت بر همگان بویژه جوانان تمام می‌شود و کسی نمی‌تواند بر عدم شناخت امام و حجت الهی بهانه بیاورد.
خدای متعال را شاکریم، که می‌توانیم با خدمت در این ایام فرخنده، به آیه (و امّا بنعمة ربک فحدّث) عمل نموده؛ به جهانیان افتخار کنیم که ما منتظِر منتظَر و چشم به راه امام ثانی عشر می‌باشیم.
و السلام علیه و علی آبائه

سید محمود بحرالعلوم میردامادی
نجف اشرف ٢٦ رجب المرجب ١٤٣٧