پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

وقتى آقا بيايد... !

همه‏ى شعرهاى ناگفته‏ى شاعران در مقدمش مى‏شكفند و پنجره‏هاى خاموش، در تجلى شال سبز او ستاره باران خواهند شد.... به تمام جاده‏ها حس رسيدن مى‏بخشد. به تمام انديشه‏ها پرواز مى‏دهد و به جوانه‏ها اذن قيام و به ابرها شوق گريستن مى‏بخشد. وقتى او بيايد، دنيا جاى بهترى براى زندگى مى‏شود. قفس‏ها باز مى‏شوند، بال‏هاى بسته از جرأت پرواز سرشار، آيينه‏ها زنگار مى‏شويند و چشم‏ها در عطر حضور تطهير مى‏شوند.... با طلوع خويش، از كوچه پس كوچه‏هاى افسرده‏ى دل‏هاى بى قرار منتظران خواهد گذشت و تمام فصل‏هاى پاييزى قلب‏هاى ماتم زده را بهار خواهد دميد.... نفحات نفسش، اثرات نگاهش، جذبات وجودش و فضاى پرجاذبه‏ى حضورش انفجارى است، درهزار توى وجودمان، انقلابى به سوى حيات طيبه.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 3
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

آیت الله بحرالعلوم: بنده به مسئولین شهر تذکّر می‌دهم با تفکرات وهابی‌گرائی و صوفیانه مخالفت نمایند

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


همزمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، با اجتماع هزاران عزادار در عاشورای فاطمی؛

آیت الله بحرالعلوم: بنده به مسئولین شهر تذکّر می‌دهم با تفکرات وهابی‌گرائی و صوفیانه مخالفت نمایند

در روز عاشورای فاطمی، هزاران نفر از مردم متدین و وفادار به اهل‌بیت (علیهم السلام) در شهر علامه مجلسی (رحمت الله علیه) اصفهان، بویژه خمینی شهر به عزاداری پرداختند.

طبق سالهای گذشته، هیئت‌های مذهبی به همراهی علماء اعلام، سادات عظام، اساتید حوزه و دانشگاه و مسئولین شهر در این عزاداری باشکوه شرکت داشته و مقام شامخ شهیده ولایت علوی، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را تعظیم نمودند.

آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی در اجتماع باعظمت عزادارانی که با جامه‌ی سیاه و پای برهنه آمده بودند به سخنرانی پرداختند و خطاب به مسئولین گفتند: آقایان مسئولین! با این مردم وفادار همراه باشید. این مردم سینه چاک ولایت اهل‌بیت (علیهم السلام) هستند و برای بقاء ولایت و امامت تا پای جان ایستاده‌اند.

معظم له افزودند: شما ببینید الآن این مردم برای حفاظت حرم اهل‌بیت (علیهم السلام) در شهرهای مختلف عراق و سوریه پایمردی می‌کنند و تا مرز شهادت پیش می‌روند.

ایشان با اظهار تأسف از بعضی گویندگان و اهل منبر که نسبت به عزاداری بی‌توجهند، گفتند: چرا بعضی گویندگان مطالبشان بوی وهابیت می‌دهد؟ چرا اینان مخاطب‌شناسی ندارند؟ اینجا حرفهای پوچ وهابیت و منطق پوسیده داعشی‌ها خریدار ندارد.

استاد حوزه علمیه نجف اشرف افزودند: ضروری می‌دانم از آیت الله املائی (رحمت الله علیه) جمله‌ای را که خودم شنیدم بیان کنم که گفتند: این دیار، حسینیه‌ی دنیا است. سخن ایشان واقعاً مطلب دقیق و عمیقی است. اینجا دیار تربیت‌شدگان پرچمدار بزرگ ولایت، علامه مجلسی (اعلی الله مقامه) و شاگرد ایشان، علامه میرمحمد اشرف (اعلی الله مقامه) و علماء بزرگ دیگر (رحمت الله علیهم) است و هرگز زیر بار منافقین و مخالفین ولایت ائمه اطهار (علیهم السلام) نمی‌روند.

معظم له بیان داشتند: بنده به آیه‌ی شریفه‌ای که می فرماید: «وَ ذَکِّرْ فَإِنَّ الذِّکْری تَنْفَعُ الْمُؤْمِنینَ»[۱] عمل می‌کنم و به مسئولین شهر تذکر می‌دهم که با وهابی‌گرائی و تفکّرات صوفیانه مخالفت نمایند و نگذارند عقائد پاک این مردم به افراط و تفریط کشیده شود. تصوف می‌خواهد از این احساسات پاک، سوء استفاده کند، برای همین در هیئت های مذهبی به تبلیغ خرقه و خانقاه می‌پردازند.

ایشان در ادامه افزودند: شما ببینید عزاداری اهل‌بیت (علیهم السلام) و مجالس روضه و موعظه، مجاهدپرور است ولی راه خرقه و خانقاه ایجاد سستی می‌کند و فکر جوانان را تخدیر می‌نماید. اهل تحقیق و مطالعه می‌دانند که محی الدین عربی در اوج جنگهای صلیبی مردم را به گوشه‌گیری و انزوا دعوت می‌کرد و بنام عرفان، مسلمانان را از دفاع و تلاش در راه دین و حراست از اعتقادات بازمی‌داشت.

معظم له افزودند: این روز، روز عهد با شهیده ولایت علوی است. بیائید متعهد شویم مدافع اهل‌بیت (علیهم السلام) باشیم و با انحرافات اخلاقی و عقیدتی مبارزه نمائیم.

در خاتمه آیت الله بحرالعلوم، جوانان را به پیروی از قرآن و عترت (علیهم السلام) فراخواندند و تأکید نمودند: سعادت شما در پیروی قرآن و حضرات ائمه اطهار (علیهم السلام) است و باید مواظب باشید بنام توحید، فریب وهابیت را نخورید و بنام ولایت و به بهانه عرفان، به همراهی صوفیه مبتلا نشوید و به تقوا و دوری از گناه، امر به معروف و نهی از منکر که خواست حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) است، ملتزم باشید.

[۱]- سوره‌ی ذاریات (۵۱)، آیه‌ی ۵۵٫ « و (مؤمنان را) تذکر ده، زیرا تذکّر و پند مؤمنان را سود می‌بخشد».