پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

صفات ياران امام زمان (عليه السلام)

براى تحقق ظهور امام زمان (عليه السلام) وجود انسان‏هاى صالح، انگيزه‏هاى قوى، ايمان‏هاى راسخ، گام‏هاى استوار و دل‏هاى روشن نيز لازم و ضرورى است. امام زمان (عليه السلام(، كسانى را لازم دارد كه در مقابل پديده‏هاى تلخ و دشوار، مردد و متزلزل نشوند و عقب ننشينند تا بتواند با اين ها وارد كار عظيمى بشود كه قرار است دنيا را متحول كند. ايشان بايد در مقابل همه ي مشكلات بايستند، يك سيستم قوى لازم است كه افراد آن غير متزلزل باشند. بصيرت نافذ و راسخ داشته باشند كه هيچ مشكلى آنان را مردد نكند. امام زمان(عليه السلام) افرادى را لازم دارد آگاه، بصير، خبير، متوكل به خداى متعال، توجه كننده به جزييات و آن‏گاه فداكار، كاردان در اداره ي جامعه و رزم جو با دشمن. تقوا، تواضع، فروتنى و گذشت در برابر ضعفا و مقاومت در برابر زورمندان و ستمگران از صفات ديگر سربازان امام عصر (عليه السلام) مى‏باشد.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 4
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

پیام آیت الله بحرالعلوم دام ظله بمناسبت راهپیمائی عظیم اربعین حسینی علیه السلام: اربعین ساخته‌ی شیعه نیست؛ شیعه ساخته‌ی اربعین است

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و صلوات بر پیامبر رحمت و آل مطهر ایشان حضرات ائمه معصومین علیهم الصلاه و السلام.

ایام اربعین حسینی علیه السلام، بزرگترین اجتماع بشری که فرصت خوب و گرانبهائی برای گسترش فرهنگ اسلام اهل‌بیت علیهم الصلاه و السلام می‌باشد، باید از طرف عموم قائلین به دین و شریعت خاتم النبیین صلی الله علیه و آله، بویژه هیأت‌ها و مواکب مذهبی، مؤسسات و مراکز فرهنگی و حوزویان و دانشگاهیان مورد بهره‌برداری و برداشت معنویت، بصیرت و هدایت قرار گیرد.

بعضی از کوته فکران و یا منحرفان از ولایت و امامت که (فی قلوبهم مرض…) بر صفحه‌ى قلب آنان حک شده است و برابر هر چیزی که کوچکترین ارتباط با حدیث ثقلین یعنی قرآن و عترت علیهم السلام داشته باشد، می‌خواهند علامت سوال قرار دهند، تبلیغ کرده‌اند که اربعین را شیعه ساخته تا عزتی کسب کند و بزرگیش را به رخ دیگران بکشد. پاسخ برای اهل دانش و افراد بصیر و صاحبان بینش واضح است که شیعه صانع چیزی نیست بلکه خود مصنوع قرآن و عترت علیهم السلام است. به تعبیر بهتر، شیعه امام نیست که بر اساس آیه ی اولوا الامر منکم، فرمان صادر کند بلکه مأموم و پیرو خاتم النبیین صلی الله علیه و اله و عترت طاهرین علیهم السلام است و فکر و عملش مأخذ آسمانی و الهی دارد.

در روایت دارد که نَحن صنایِع ربّنا…. مهندسی فکری و معنوی معصومین علیهم السلام بدست خدای متعال است ولی بنای فکری و معنوی شیعه به معصومین علیهم السلام بر می گردد، این بزرگی ها که شیعه دارد از خودش نیست بلکه از اساتید بزرگ الهی اوست شما هر چه خیر در اسلام و مکتب انسان ساز ولایت می بینید از عبودیت ، عدالت ، علم ، بصیرت ، آزادگی و شرف انسانی ، همه بازگشت به اساتید این دانشگاه بزرگ دارد.

در تفسیر آیه ی شریفه (انّه لذکر لک و لقومک) گفته اند که قرآن دلیل شرف پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و اهل‌بیت علیهم السلام است، چرا؟ چون قرآن آیات ولایت و امامت پیامبر خدا و عترت علیهم السلام را بازگو می فرماید، پس مبدء شرف باذن الله پیامبر خدا و عترت ایشانند و هرگز آن بزرگواران به شیعه محتاج نبوده و نیستند که بخواهند از جهاد شیعه و عزاداری شیعه در عاشورا و اربعین کسب بزرگی نمایند اما در اینکه عاشورا و اربعین عزّت شیعه است حرفی نیست و این مطلب صحیح است.

این عزّت خدا دادی از مکتب هیهات من الذّله و صاحبان آن سرچشمه می گیرد.

شیعه در برابر فرهنگ های شرق و غرب چه دارد؟ شما بگو چه ندارد؟! علم ندارد؟! امام صادق علیه السلام ندارد؟! جابر بن حیّان ندارد؟! یا بصیرت ندارد؟! نهج البلاغه ندارد؟! هیهات من الذّله ندارد؟! اباالفضل العباس علیه السلام ندارد؟! زینب کبرى علیها السلام ندارد؟! آنان که نهج البلاغه را با کتب صوفیّه عوض می‌کنند شیعه نیستند، آنان که بجای نصوص، فصوص را تبلیغ می‌کنند در اشتباهند؛ حاصل آنکه شیعه همه چیز دارد چون عاشورا دارد، دعای عرفه دارد و اربعین دارد.

اربعین ساخته ی شیعه نیست بلکه شیعه ساخته اربعین است، اربعین که رمز موفقیت کارهاست و نمایش دهنده ی پختگی و وصول بحق، بقدرت الهی امروز خودش به موفقیّت رسیده و برای شیعه کمّاً و کیفاً غذای پخته‌ای شده است. اربعین امروز، آیت الله العظمی است، نشانه ی قدرت خداوند.

با این وحشی گری اعداء در کشورهای مختلف و حتّی در حرم أمن خدا یعنی مکه معظّمه، مردم شیعه که مصنوع نهج البلاغه و زیارت جامعه و دعای ندبه اند، با جمعیت کثیر میلیونی اخلاق، ادب، احسان، مهرورزی، دوستی، و برادری را به جهانیان نشان دادند، و به جهانیان کم کم تفهیم کردند که انتخابات آزاد، بر اساس فطرت الله التی فطر الناس علیها، کجای دنیا یافت می شود، کجایند دوربین های صهیونیستی که بازگو کنند میلیونها انسان، میزبان و میهمان در مسیر کربلا به یکدیگر حیّاکم الله و روحی فداکم می گویند و از جان، برای جان رسول الله صلی الله علیه و آله یعنی امام حسین علیه السلام مایه می گذارند.

عاقبت مردم دنیا باید استاد این نهضت را بشناسند، مکتب اخلاق و احسان در این روز، شیعه و سنی و حتی اهل کلیسا را یکجا جمع می کند و شیعه با اقلّ موجودی مادی خود، میزبان کسانی است که لبیک یا حسین می گویند و به مکتب امام حسین علیه السلام رأى مى دهند.

این اربعین است که حسینٌ منّی و انا من حسین را شرح می دهد تا جهانیان آماده روزی بشوند که به نقل از کتاب شبهات یهودی از قول آن خاخام و فیلسوف یهودی فرزند إیلیا بیاید و بساط ظلم صهیونیست ها و عمّال آنان را برچیند. اربعین کلاس درس مهدویت، روز آماده شدن مهدویون برای ظهور آقایی و مولائی است که خود روضه خوان عاشوراست الا انَّ جدی الحسین قتلوه عطشانا…

شیعه در اربعین با «لبیک یا حسین»، دارند برای ظهور آماده می‌شوند

که فریاد برآورند «لبیک یا مهدی»

شیعه باید مواظب داشته‌هایش باشد، فریب عمّال یهود را نخورد و در بقاء عاشوراء و اربعین بکوشد. لحظه‌های اربعین برای افراد بصیر سال‌ها درس عرفان و اخلاق و جهاد دارد، میلیون ها نفر شیعه از اقصی نقاط عالم در اربعین به دور شمع وجود مصباح هدایت می گردند و لبیک یا حسین می گویند، اینها دارند برای ظهور آماده می شوند که فریاد برآورند لبیک یا مهدی؛ ما با دیدن اربعین در کربلا، روز ظهور را می بینیم ای کاش نزدیک و نزدیک تر بشود.

انّهم یرونه بعیدا و نراه قریبا

والسلام علیکم

نجف اشرف / سید محمود بحرالعلوم میردامادى

۱۰ / صفر المظفر / ۱۴۳۷ هـ ق