پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

وقتى آقا بيايد... !

همه‏ى شعرهاى ناگفته‏ى شاعران در مقدمش مى‏شكفند و پنجره‏هاى خاموش، در تجلى شال سبز او ستاره باران خواهند شد.... به تمام جاده‏ها حس رسيدن مى‏بخشد. به تمام انديشه‏ها پرواز مى‏دهد و به جوانه‏ها اذن قيام و به ابرها شوق گريستن مى‏بخشد. وقتى او بيايد، دنيا جاى بهترى براى زندگى مى‏شود. قفس‏ها باز مى‏شوند، بال‏هاى بسته از جرأت پرواز سرشار، آيينه‏ها زنگار مى‏شويند و چشم‏ها در عطر حضور تطهير مى‏شوند.... با طلوع خويش، از كوچه پس كوچه‏هاى افسرده‏ى دل‏هاى بى قرار منتظران خواهد گذشت و تمام فصل‏هاى پاييزى قلب‏هاى ماتم زده را بهار خواهد دميد.... نفحات نفسش، اثرات نگاهش، جذبات وجودش و فضاى پرجاذبه‏ى حضورش انفجارى است، درهزار توى وجودمان، انقلابى به سوى حيات طيبه.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 4
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

دیدار آیت الله بحرالعلوم(دام ظله) با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله علم الهدی(دام ظله)

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


در دیدار آیت الله بحرالعلوم با حضرت آیت الله علم الهدی مطرح گردید:

مجاهده‌ی علماء در سخت‌ترین شرایط ضامن بقاء احکام الهی است

آیت الله سید محمد بحرالعلوم میردامادی دام ظله با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله سید عبدالجواد علم الهدی دام ظله العالی در تهران با ایشان دیدار و گفتگو نمودند.
در این دیدار آیت الله بحرالعلوم ضمن عیادت  و کسب اطلاع از چگونگی درمان معظم له، عافیت و سلامتی ایشان را از حضرت احدیت خواستار شدند.
استاد حوزه علمیه نجف اشرف، چاپ جدید کتاب گراسنگ «فضائل السادات» نوشته جدّ بزرگوارشان «مرحوم علامه میرمحمد اشرف جبل عاملی قدس سره» سبط «عالم عظیم الشأن و معلم ثالث مرحوم میرداماد قدس سره» را به حضرت آیت الله علم الهدی اهداء نموده و به صورت اجمال به تبیین بعضی از مباحث فقهی و حدیثی این کتاب پرداختند.
آیت الله بحرالعلوم، با اشاره به این مطلب که کتاب فاخر فضائل السادات در چندین نوبت، از جمله در نجف اشرف، بمبئی و در قم مقدسه با تقریظ احیاگر میراث شیعه مرحوم آیت الله نجفی مرعشی قدس سره چاپ گردید ادامه دادند که مؤلف آن اهتمام داشته به صورت علمی به زوایای مختلف برتری‌های سادات و فرزندان اهل‌بیت علیهم السلام بپردازد.
ایشان افزودند: مرحوم علامه میرمحمد اشرف جبل عاملی قدس سره در حوزه علمیه عظیم اصفهان به حقیقت نقش خیر خلفٍ لخیر سلف را ایفاء نموده و جای جد امجد خویش مرحوم میرداماد، اقامه نماز جماعت و به تدریس فقه و حدیث اهتمام ورزید، اما در زمان سلطان حسین صفوی به (سِده) که اکنون به (خمینی‌شهر) مشهور میباشد هجرت نمود.
آیت الله بحرالعلوم در پایان پیرامون مجاهده علماء اسلام در بقاء احکام الهی اظهار داشتند: همانطور که می‌دانید علماء اسلام در سخت‌ترین شرایط به حفاظت احکام اسلام پرداخته‌ و از آن جمله مؤلف کتاب فضائل السادات است که در زمانی که شرایط سیاسی و اقتصادی دشواری بر جامعه سایه افکنده بود و بویژه مشاکل بسیاری که بر حوزه علمیه حاکم بود، به بیان احکام الله و ترویج مکتب اهل‌بیت علیهم السلام همت گماشته و در این مسیر با تمام قوا، خستگی ناپذیر خدمت نموده و تا واپسین لحظات حیات کوشیدند.
شایان ذکر است که متقابلا مرجع عالیقدر حضرت آیت الله علم الهدی دام ظله، با اشاره به گسترش اسلام اهل بیت علیهم السلام در عصر حاضر و تهدید خطرات یهود، کتاب «شناخت صهیونیسم بین‌الملل» را که از آثار خود بوده را به معظم له اهداء نموده و از اینکه ایشان در نجف اشرف، به تدریس و تربیت فضلای حوزه اشتغال دارند، اظهار خرسندی کرده و برای توفیقات روزافزون معظم له دعا نمودند.