پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

آخر الزمان

شكى نيست كه هر آغازى را انجام و هر شروعى را پايانى است، جز ذات بى پايان خداوندى كه هم آغاز است و هم انجام. زمان نيز مانند تمام مخلوقات الهى چنين خواهدبود. روزگارى بر دنيا سپرى شده كه ديباچه‏ى زندگى دنيايى به شمار مى‏آيد و زمانى نيز خواهد گذشت كه پايان اين كتاب خواهد بود. برگه‏هاى پايان كتاب زندگى انسان در زمين «آخرالزمان‏» خوانده مى‏شود. اين اصطلاح كه در اغلب اديان بزرگ به چشم مى‏خورد، در اديان ابراهيمى و به‏ويژه در دين اسلام، بسيار مورد توجه قرار گرفته است. اين اصطلاح، معمولا به روزگار پايانى دنيا و رويدادهايى كه ممكن است در اين بخش از زندگى دنيايى به وقوع بپيوندد، گفته مى‏شود و در روايات فراوان مورد اشاره قرار گرفته است. از جمله اتفاقات بسيار مهم اين دوران مى‏توان به قيام جهانى حضرت مهدى ( عليه السلام) اشاره كرد.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 2
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

آیت الله بحرالعلوم: محرم ماه عزای دوست و دشمن، دوست عزادار امام حسین علیه السلام و دشمن، عزادار سیلی که از عاشورا خورده است

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


همزمان با فرا رسیدن ایام مباهله، آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی دام ظله، در بیت الزهراء علیها السلام همدان، به سخنرانی پرداختند.

ایشان ضمن بیان عظمت رسالت پیامبر خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم، به تفسیر آیه «مَن عِندَهُ عِلمُ الکِتاب» پرداخت و گفت: برای حقانیت پیامبر خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم، دو شاهد وجود دارد. یکی قرآن و دیگری امیرالمؤمنین علیه السلام می‌باشند.

معظم له با اشاره به مقام شامخ حضرت علی بن ابی طالب علیهما السلام فرمودند: کدام مکتب است که مانند امیرالمؤمنین علی علیه السلام داشته باشد.

استاد حوزه علمیه نجف اشرف ضمن بیان عظمت مقام امام حسین علیه السلام افزودند: محرم نزدیک است، ماهی که هم دوست عزا دارد و هم دشمن. دوست برای امام حسین علیه السلام و دشمن برای سیلی که از عاشورا خورده است.

آیت الله بحرالعلوم در پایان سخنرانی، مراسم سنت حسنه سیاه‌پوشی را برگزار کردند.