پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

وقتى آقا بيايد... !

همه‏ى شعرهاى ناگفته‏ى شاعران در مقدمش مى‏شكفند و پنجره‏هاى خاموش، در تجلى شال سبز او ستاره باران خواهند شد.... به تمام جاده‏ها حس رسيدن مى‏بخشد. به تمام انديشه‏ها پرواز مى‏دهد و به جوانه‏ها اذن قيام و به ابرها شوق گريستن مى‏بخشد. وقتى او بيايد، دنيا جاى بهترى براى زندگى مى‏شود. قفس‏ها باز مى‏شوند، بال‏هاى بسته از جرأت پرواز سرشار، آيينه‏ها زنگار مى‏شويند و چشم‏ها در عطر حضور تطهير مى‏شوند.... با طلوع خويش، از كوچه پس كوچه‏هاى افسرده‏ى دل‏هاى بى قرار منتظران خواهد گذشت و تمام فصل‏هاى پاييزى قلب‏هاى ماتم زده را بهار خواهد دميد.... نفحات نفسش، اثرات نگاهش، جذبات وجودش و فضاى پرجاذبه‏ى حضورش انفجارى است، درهزار توى وجودمان، انقلابى به سوى حيات طيبه.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 2
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

حضرت آیت الله بحرالعلوم: امام زمان عجل الله فرجه با ظهورشان به افراد لایق، عقل و علم فراوان می‌بخشند

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


همزمان با اختتامیه دهه‌ی فرخنده مهدویت و با حضور آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی(دام ظله) و جمعی از علماء و فضلاء، حوزه علمیه جوادیه افتتاح گردید.

در این مراسم آیت الله بحرالعلوم ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف و تقدیر از مسؤولین حوزه علمیه جوادیه به سخنرانی پرداختند.

معظم له بر محور آیات قرآن و روایات، طلب علم را واجب توصیف نمودند و اظهار داشتند: یافتن با بافتن متفاوت است، مکتب اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم السلام مکتب یافتن است و علم‌آموزی باید در مکتب انسان‌ساز ائمه هدی علیهم السلام باشد.

ایشان با اشاره‌ای کوتاه به آیه شریفه «نَفْر»[1] تأکید نمودند، که حرکت طلاب به حوزه مبارکه نجف اشرف برای این جهت است که در جوار باب مدینه علم پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) به علم، عمل و نورانیت خود بیفزایند و سپس مردم دنیا را به وظائف الهی خویش آشنا نمایند.

استاد حوزه علمیه نجف اشرف افزودند، آنچه نزد حضرات اهل‌بیت علیهم السلام است عِلم است، چون عِلم یعنی ـ مطلب حق و واقع ـ و قرآن کریم از امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب (علیهما السلام) بعنوان (مَنْ عِنْدَهُ عِلْمُ الْکِتاب) یاد می‌فرماید، یعنی کسی که حقایق کتب و دانش الهی را داراست.

معظم له در پایان با بیان این که امروز وارث (مَنْ عِنْدَهُ عَلْمُ الْکِتاب) وجود مقدس امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) می‌باشند اظهار داشتند، آنحضرت با ظهورشان افراد لایق را عقل و علم فراوان عطا فرموده و جامعه مرده را با آبشار ولایت خود حیات می‌بخشد.

شایان ذکر است در مراسم افتتاحیه حوزه علمیه جوادیه، نمایندگان مراجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله سیستانی و حضرت آیت الله بشیر نجفی(دام ظلهما) و خلف صالح مرحوم آیت الله ظفر الملة از علمای هندوستان و امام جمعه و مدیریت حوزه علمیه امیرالمؤمنین(علیه السلام) حضرت حجة الاسلام و المسلمین عابدی در بمبئی هندوستان حضور داشتند.


[1]- سوره توبه / آیه 122