پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

وقتى آقا بيايد... !

همه‏ى شعرهاى ناگفته‏ى شاعران در مقدمش مى‏شكفند و پنجره‏هاى خاموش، در تجلى شال سبز او ستاره باران خواهند شد.... به تمام جاده‏ها حس رسيدن مى‏بخشد. به تمام انديشه‏ها پرواز مى‏دهد و به جوانه‏ها اذن قيام و به ابرها شوق گريستن مى‏بخشد. وقتى او بيايد، دنيا جاى بهترى براى زندگى مى‏شود. قفس‏ها باز مى‏شوند، بال‏هاى بسته از جرأت پرواز سرشار، آيينه‏ها زنگار مى‏شويند و چشم‏ها در عطر حضور تطهير مى‏شوند.... با طلوع خويش، از كوچه پس كوچه‏هاى افسرده‏ى دل‏هاى بى قرار منتظران خواهد گذشت و تمام فصل‏هاى پاييزى قلب‏هاى ماتم زده را بهار خواهد دميد.... نفحات نفسش، اثرات نگاهش، جذبات وجودش و فضاى پرجاذبه‏ى حضورش انفجارى است، درهزار توى وجودمان، انقلابى به سوى حيات طيبه.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 3
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

دیدار آیت الله بحرالعلوم(دام ظله) با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله نجفی(دام ظله العالی)

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


آیت الله بحرالعلوم(دام ظله) با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله حاج شیخ بشیرحسین نجفی(دام ظله العالی) با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که معطر به عطر ذکر فضائل پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم ائمه هدی علیهم السلام  بود، به بیان ویژگیهای مدینه علم پیامبر پرداخته شد و مرجع عالیقدر با طرح روایتی از حضرت امام صادق علیه السلام اظهار داشتند، یک شب بیتوته در نجف اشرف معادل هفتصد سال عبادت است و نماز نزد أمیرالمؤمنین علیه السلام مقابل با دویست هزار نماز است، در بخش دیگری با بیان این مطلب که منقول از فقیه عظیم الشأن سید مهدی قزوینی در کتاب فلک النجاه است که از برخی مشایخ خویش که همه ثقه بوده‌اند، آمده که یک نفس کشیدن نزد أمیرالمؤمنین علیه السلام مقابل چهارصد سال عبادت است.
معظم له در ادامه به خدمات فقهای نامدار شیعه از عصر شیخ طوسی تا زمان حاضر اشاره نموده و اظهار داشتند، علماء با این روحیه و معنویتی که به برکت همجواری حضرت أمیرالمؤمنین علیه السلام کسب کرده بودند، به جهان تشیع خدمت نموده و اکنون وظیفه ماست که با علم و عمل در این مسیر گام برداریم.
حضرت آیت الله نجفی ضمن بیان داستانی اظهار داشتند که امروز علماء و طلاب و همگان وظیفه داریم که به ندای غربت «هل من ناصر» حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف پاسخ عملی دهیم و از کیان تشیع دفاع نمائیم.
در ادامه این دیدار آیت الله بحرالعلوم با اظهار این مطلب که وظیفه مهمّ حوزه‌های علمیه در کنار دروس رایج که پرداختن به آن بسیار ضروری است، تأکید نمودند، حوزه‌های علمیه نباید از پاسخ به انحرافات و شبهات فکری غفلت نمایند.
ایشان اظهار داشتند در عصر حاضر، حوزه‌های شیعه به علماء و فقهای فقه امامت همچون علامه عظیم الشأن حلّی، و پرچمدار شیعه، باب الائمه علامه مجلسی تا زمان معاصر، شخصیت‌هایی چون علامه میرحامد حسین و علامه امینی‌ها بیشتر از هر زمان نیازمند است تا از مرزهای عقیدتی مذهب دفاع کنند.
آیت الله بحرالعلوم با این مطلب که امروز بحمدالله در حوزه‌های علمیه شیعه از نجف اشرف تا قم مقدسه و دیگر شهرها، طلاب تشنه مباحث عقیدتی هستند با ذکر شواهدی تأکید نمودند حتی از کشورهای مختلف، فوج فوج برای پاسداری از احکام و تبلیغ معارف نورانی اهل‌بیت علیهم السلام خود را به کرسی درس اساتید متعهد میرسانند و از خرمن فقه آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم خوشه‌چینی می‌کنند.
معظم له در بخش دیگری خاطرنشان کردند که امروز مسئولیت علماء و اساتید و حوزه‌ها از گذشته بیشتر است، بویژه با استفاده از امکانات جدید در حوزه رسانه وفضای مجازی، مبانی بلند اسلام حقیقی و مذهب حقه جعفری را به همگان ابلاغ نمائیم.
ضمناً در دیدار آیت الله بحرالعلوم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله نجفی، جمعی از فضلای حوزه بویژه آیت الله سید محمدرضا موسوی، ایشان را همراهی نمودند. همچنین در ابتدای این دیدار با طرح برخی مسائل فقهی و اصولی به زوایای علمی آن پرداخته شد.