پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

مفاهيم و مؤلفه‏هاى انتظار

مهدويت، تبلور يك الهام فطرى است كه مردم، از دريچه ي آن... روز موعود را مى‏بينند. مهدى (عليه السلام) تنها يك انديشه نيست كه ما، در انتظار ولادت او باشيم و يك پيش گويى نيست كه به اميد مصداق آن نشسته باشيم؛ بلكه مهدى يك واقعيت‏خارجى و آماده باش است كه ما منتظر عمليات او هستيم.انتظار داراى مفاهيم و مؤلفه‏هاى زيادى است كه در صحيفه علمى و عملى جهان تشيع، به روشنى مكتوب و مضبوط مى‏باشد؛ از جمله: نفى وضع موجود (فساد، ظلم، بى عدالتى و تباهى)؛ طرد و عدم پذيرش حكومت‏هاى سياسى ظالم (نامشروع دانستن آنها)؛ اصلاح‏طلبى و اميد به زندگى بهتر (فرج و گشايش)؛ تلاش و كوشش براى پيشرفت و ترقى؛ قيام، انقلاب و نهضت مداوم و فعال؛ تشكيل حكومت‏هاى مشروع و دينى؛ عدم انقياد و سازش در برابر ظالم و مفسدان و....

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 1
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

حضور آیت الله بحرالعلوم(دام ظله) در بیت مرحوم علامه سید محمد بحرالعلوم(قدس سرّه)

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی(دام ظله) به همراه جمعی از فضلای حوزه علمیه نجف اشرف، با حضور در بیت فقید سعید، عالم جلیل القدر علامه سید محمد بحرالعلوم(قدس سره) ضمن ابراز تسلیت و تعزیت اظهار داشتند: آن فقید سعید در مسیر جد بزرگوارشان فقیه عظیم الشأن شیعه مرحوم آیت الله سید محمد مهدی بحرالعلوم اعلی الله درجاته گام برداشته و در عصر مرجعیت مرحوم آیت الله حکیم بزرگ(قدس سره)، نقش بسزائی را در حوزه و فضاهای علمی ایفاء نمودند.
معظم له افزودند: امید است آثار علمی و ولائی ایشان، برنامه‌های فرهنگی، خدمت‌رسانی به مردم مظلوم عراق به فضل الهی و با همّت آقازادگان محترم و بستگان آن مرحوم استمرار خواهد یافت.

برای مشاهده پیام تسلیت اینجا کلیک کنید