پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

مصلح کل

همه ي اديان و مذاهب، عقيده دارند كه يك منجى و يك دست مقتدر الهى در مقطعى از تاريخ خواهد آمد و در نجات بشر از ظلم و جور، معجزه گرى خواهد كرد. همه ي فرق اسلامى، معتقدند كه حضرت مهدى (عليه السلام) از نسل طيب و طاهر پيامبراعظم(صلي الله عليه و آله و سلم)، عالم را مملو از عدل و داد و براى اقامه دين خدا و حق الهى قيام خواهد كرد. غير مسلمان‏ها هم به نحوى، معتقد به يك آينده ي مطلوب و درخشانى براى بشريت هستند كه با همين مسأله ي مهدويت، تطبيق مى‏كند. اين عقيده كه همه ي مسلمان‏ها هم به آن معتقدند، مخصوص شيعه نيست. البته در خصوصيات و جزيياتش، بعضى فرق، حرف‏هاى ديگرى دارند؛اما اصل اين‏كه چنين دورانى پيش خواهد آمد و يك نفر از خاندان پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) چنين حركت عظيم الهى را انجام خواهد داد، بين مسلمان‏ها متواتر است، همه اين را قبول دارند.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 1
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

دیدار آیت الله بحرالعلوم(دام ظله) با مرجع عالیقدر آیت الله حکیم(دام ظله العالی)

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


آیت الله بحرالعلوم با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله سید محمد سعید طباطبائی حکیم(دام ظله) با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که آیت الله انجوی و آیت الله موسوی از علمای شیراز و جمعی از فضلاء حوزه علمیه نجف معظم له را همراهی ‌کردند به مسائل مختلفی از جمله طرح برخی از مسائل فقهی و اصولی و تبیین دروس رایج حوزه‌ها، اهمیت به تربیت طلاب و فضلاء پیرامون مباحث کلامی و اعتقادی بویژه مباحث امامت و مهدویت و دفاع از حریم ولایت اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و آمادگی هر چه بیشتر در زمینه‌های تدریس، تألیف و تبلیغ و اعزام مبلغینی کارآمد به شهرها و کشورهای مختلف پرداخته شد.
لزوم عمل به سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و حضرات ائمه اطهار علیهم السلام و سنت علمای سلف، نگاه حوزه به تاریخ کهن و عالم‌پرور خود، استقلال حوزه‌ها در تمامی دوران‌ها و آمادگی همیشگی و همه جانبه اساتید، فضلاء و طلاب، جهت تبلیغ دین و شریعت ختم المرسلین و ترویج ولایت و امامت بلافصل امیرالمؤمنین علیه السلام و نقد شبهات منحرفین و عرفان‌های دروغین در عصر حاضر مورد تأکید قرار گرفت.