پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

وقتى بيايى...

جاده‏ها خود را آماده مى‏كنند، براى قدم‏هاى استوار تو و فرشى از زيارت «السلام عليك يااباصالح‏» را برخود مى‏گسترند. تو كه مى‏آيى، سنگ‏ها غزل مى‏خوانند و نگاهشان معنا مى‏گيرد. تو كه مى‏آيى، برآسمان تاريك دل‏ها مى‏تابى و به آن‏ها فانوس‏هايى از ستاره هديه مى‏دهى. تو سرشارى از غزل‏هاى سبز. تو كه مى‏آيى، طوفان با دريا آشتى مى‏كند و نور در رگ‏هاى زمين جارى مى‏شود. آرى، تو كه مى‏آيى، روشنى را به شب‏هاى تاريك هديه مى‏كنى و دل‏هاى شكسته را با مهربانى و لبخند پيوند مى‏زنى و پشت پنجره، نشستن و زيبا ديدن را براى چشم‏ها معنا مى‏كنى. تو كه بيايى، كوير معنا ندارد. همه جا سبز است، چون متن بهار! تو كه بيايى...

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 2
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

پیام آیت‌الله بحرالعلوم به مناسبت شانزدهمین سال برگزاری همایشها و جشنهای دهه مهدیت

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


«بسم الله الرحمن الرحيم»

السلام على ربيع الانام و نضرة الايام

سلام و صلوات بر خاتم انبياء محمد مصطفى و عترت طاهرين ايشان لاسيما بر خاتم اوصياء، امام منتظر حضرت بقية الاعظم  عجل الله تعالى فرجه الشريف و لعن دائمى بر اعداء شان .

آنچه براى بشر بزرگترین سرمایه است و او را در مسیر هدایت یاری می دهد، فطرت ، چراغ درونی و ندای قلب اوست ،به تعبیر بهتر ،باید بگوئیم  خمیر مایه و جبلّى بشر خدائى  است و با حقّ و حقيقت آشناست، و همين سرمايه مى تواند او را به سعادت رهبرى نمايد، البته اين  نداى فطرت  و چراغ باطنی که از اوّل خلقت با انسان همراه بوده و همصدا با پیامبران الهی (علیهم السلام) او را به پرستش خدا و عدالت خواهی راهنمائى نموده است،غالبا در اثر غبار ظلم ، ظلمت گرفته  و با شلّاق هوس شکسته شده و به خاموشی گرویده است.

هدف انبیاء عليهم السلام اين بوده كه از خاموشى اين چراغ جلوگیری نمایند و با نشان دادن دلائل، گرد و غبار فطرت را بزدايند و عقول پنهان شده را آشکار سازند.

ولی استکبار ظالمین و بی توجّهی مردم مانع شد که این هدف بطور کامل دنبال گردد و درخت رسالت آنطور که باید به ثمر بنشیند، وحتّى بوستان رسول الله (صلى الله عليه وآله) نیز با تلاش منافقین و غفلت مسلمین بهارش به  خزان روی آورده است .

از آنجائى که  خدای متعال،حکیم است ، رسالت رسول  اعظم صلی الله علیه وآله را با علّت  مبقیّه،شارح و مجری همراه نموده و به همین جهت پیامبران الهی مبشّر این بشارت بودند که اسلام به عنوان آخرين دين حق پیروز و حاکم خواهد گردید.

آنان مبّشر همان چیزی بودند که قرآن آن را در آیات بزرگش بشارت داده است (وَنُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ)[1]

ما با نگاه به ادلّه قطعیّه و پیروی از بزرگان عالم، معتقدیم که خزان بوستان دین ،روزی به اتمام می رسد و باندای(جاء الحق و زهق الباطل... )[2] حکومت مستکبرین و منافقین درهم خواهد شکست.

و اینک که در شانزدهمین سال دهه فرخنده مهدویّه ، يعنى دهه نور و ايام تلاش منتظرين ظهور، قرار گرفته ایم ،آثار آمدن او را بیش از بیش احساس می کنیم .

با جنگ افروزی مستکبرین در عراق، سوریه، بحرین، لبنان، یمن، فلسطین و كشتار مسلمانان در اکثر نقاط عالم به این نتیجه  می رسیم که عرصه بر حکومتهای مستکبر و ستمگر  تنگ شده است که حتّی حکومت عربستان که در زیر عنوان خدمت به حرمین شریفین ماهيّت پلید خود را مخفی می داشت از عطش مردم نسبت به حقیقت  و عدالت عصبانی گشته،مظلومین یمن را در خانه و کاشانه خود به قتل  می رساند و با تقویت احزاب باطله در جوامع اسلامی تفرقه افکنی می نماید

(ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ كَرِهُوا مَا أَنْزَلَ اللهُ) [3]حقیقتاً بزرگی مکتب ولایت  و بشارات ظهور سلاله ى امامت ، برای ائمّه ى کفر  سخت و گران است، برای همین کوبه کو ، در جستجو و تلاشند تا نشانی از وجود  امام غائب ارواحنا فداه پیدا کنند و احقاد  بدريّه  و خيبريّه و حنینیّه  را تماماً پیاده نمانید  و این خود پیروزی منتظرین و شیفتگان ائمه طاهرین (علیهم السلام) را می رساند که دشمن عملاً به  وجود منتقم اعتراف نموده و می داند که  او خواهد آمد

آری؛ او خواهد آمد، تا اراده ى خداوند را در نابودی کفر و نفاق به نمایش بگذارد...

او خواهد آمد، تا خزان دلها و جوامع را به بهار مبدّل سازد...

او خواهد آمد تا حقیقت، ( لیقیموا الصلوة)[4] را كنار كعبه نشان دهد و با جاذبه الهيش ، صاحبان لياقت را به كمال بالاتر رهنمون گردد.

 

ربنا لیقیموا الصلوة فاجعل افئدة من الناس تهوى اليهم

10شعبان المعظم 1436 ه ق

نجف اشرف / سيد محمود بحرالعلوم ميردامادى


[1]- سوره القصص / آيه 5

[2]- سوره الإسراء / آيه 81

[3]- سوره محمد / آيه 9

[4]- سوره ابراهيم / آيه 37