پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

دعا براى تعجيل فرج

دعا براى تعجيل فرج، از چنان اهميتى برخوردار است كه امام صادق(عليه السلام) مى‏فرمايند: هر كس، بعد از نماز صبح و نماز ظهر، بگويد: «خداوندا! بر محمد (صلى الله عليه و آله وسلم) و خاندان او درود فرست و در فرج ايشان تعجيل كن!»، نميرد تا قائم را دريابد. دعا براى تعجيل فرج، دعاى هميشگى پيامبر اعظم (صلى الله عليه و آله وسلم) و ائمه ي اطهار( عليهم السلام) و ملائكه‏ى آسمان‏ها بوده و هست. به هر تقدير، كسانى كه خواستار ديدن عصاره‏ى خلقت‏اند، بهترين آفريده‏ى خدا را طالب حضورند، به دعا براى تعجيل فرج اش روى مى‏آورند؛چون، تأثير دعا در نزديك شدن فرج را باور كرده‏اند. در امت‏بنى اسراييل، دعا، سبب شد تا موسى (عليه السلام) صد و هفتاد سال زودتر از وقت تعيين شده، براى نجات بنى اسراييل مبعوث گردد. در حالى كه در اين امت، خود امام موعود (عليه السلام) هم اصرار بر ظهور دارند و در چيدن پايه‏هاى آن، مخفيانه، كوشا هستند

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 1
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

پیام تسلیت آیت الله بحرالعلوم در پی درگذشت مرحوم علامه جلیل القدر سید محمد بحرالعلوم

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ homeپیام تسلیت آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی (دام ظله) در پی درگذشت مرحوم علامه جلیل القدر سید محمد بحرالعلوم (قدس سره)

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ


حضور محترم آیت الله زاده بزرگوار ، حجةالاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمد علی بحرالعلوم (دام بقائه)

ارتحال عالم ربانی مرحوم علامه حاج سید محمد بحرالعلوم قدس سره که از بیت رفیع علم و سیادت می باشند و عمر پر برکت خود را در طریق حضرات اهلبیت علیهم السلام و خدمت به مؤمنین و حوزه مقدسه نجف اشرف سپری کردند را به حوزه های علمیه و حضرتعالی و اخوان مکرم و خاندان شریف تسلیت عرض می نمایم و از خداوند متعال برای آن عالم ربانی علوّ درجات و برای بازماندگان آن فقید سعید صبر و اجر خواهانم.

 

والسلام علیکم و رحمةالله

سید محمود بحرالعلوم میردامادی

نجف اشرف – 19 جمادی الثانی