پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

وقتى بيايى...

جاده‏ها خود را آماده مى‏كنند، براى قدم‏هاى استوار تو و فرشى از زيارت «السلام عليك يااباصالح‏» را برخود مى‏گسترند. تو كه مى‏آيى، سنگ‏ها غزل مى‏خوانند و نگاهشان معنا مى‏گيرد. تو كه مى‏آيى، برآسمان تاريك دل‏ها مى‏تابى و به آن‏ها فانوس‏هايى از ستاره هديه مى‏دهى. تو سرشارى از غزل‏هاى سبز. تو كه مى‏آيى، طوفان با دريا آشتى مى‏كند و نور در رگ‏هاى زمين جارى مى‏شود. آرى، تو كه مى‏آيى، روشنى را به شب‏هاى تاريك هديه مى‏كنى و دل‏هاى شكسته را با مهربانى و لبخند پيوند مى‏زنى و پشت پنجره، نشستن و زيبا ديدن را براى چشم‏ها معنا مى‏كنى. تو كه بيايى، كوير معنا ندارد. همه جا سبز است، چون متن بهار! تو كه بيايى...

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 3
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

آیت الله بحرالعلوم: از تاکید بر برگزاری مجالس عزاداری فاطمیه تا هشدار در خصوص انحرافات عقیدتی وهابیون و صوفی‌ها

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


آیت الله بحرالعلوم میردامادی در مجالس فاطمیه عنوان کردند:

از تاکید بر برگزاری مجالس عزاداری فاطمیه تا هشدار در خصوص انحرافات عقیدتی وهابیون و صوفی‌ها

 

مراسم عزاداری شهیده ولایت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها امسال نیز پرشورتر و با شکوهتر از سال‌های قبل با حضور خیل عظیم عاشقان خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام در شهر بزرگ پرچمدار تشیع علامه مجلسی شهر اصفهان و اطراف آن بویژه شهیدپرور خمینی‌شهر برگزار شد.

آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی(دام ظله) در سخنرانی مسجد حضرت اباالفضل علیه السلام ضمن دعوت از مردم برای شرکت در دسته‌های عزاداری شب و روز شهادت تاکید کردند: این کارها اظهار عقیده است. هر کس عقیده به ولایت و امامت ندارد، نیاید، ولی حق محکوم کردن دهه عزاداری و دسته‌جات عزاداری را ندارد.

ایشان با بیان اینکه متأسفانه بعضی به نام مردم، با اعتقادات مردم می‌جنگند، تصریح کردند: این افراد می‌گویند مردم خسته می‌شوند یا عیدشان عزا می‌شود، اینها متوجه نیستند که مردم خودشان هستند که این راه را انتخاب کرده‌اند و خسته نمی‌شوند و عیدشان هم روزی است که امام زمانشان ظهور کنند.

معظم له ادامه دادند: چرا به نام مردم که پای عاشورا و اربعین و فاطمیه ایستاده‌اند و بهترین بهرة معنوی و مادی را گرفته‌اند حرف می‌زنید؟ اگر این مجالس نباشد، مردم کجا مسئلة شرعی و اخلاقی و اصول دین بیاموزند، این مجالس و دسته‌جات علت مبقیه دین است. این حرکت ما از این مسجد به آن مسجد، احیاء تاریخ است، ما در این دهه‌ها، تاریخ را بیان می‌کنیم تا فردا برخی نگویند کدام زهرا و کدام شهادت؟

استاد حوزه علمیه نجف اشرف با تاکید بر اینکه حرکت دسته‌های عزاداری یاری مظلوم است، بیان کردند: عزاداران مظلومی همچون امیرالمؤمنین علیه السلام و مظلومه‌ای همچون حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را یاری می‌کنند و ظالم را محکوم می‌نمایند. برای همین بهترین اجر و ثواب را دارند که با ثواب مجاهدین راه خدا برابری دارد.

ایشان در مسجد امام حسین علیه السلام خمینی‌شهر نیز با اشاره به آیه شریفه «فی بیوتٍ أذن الله أن تُرفَع...» گفتند: خانة حضرت زهرا سلام الله علیها بهترین و برترین خانه‌هایی است که باید تعظیم بشود، و این مطلب در کتب روائی عامّه موجود است. این خانه همان حصن الهی است، همان خانة امن، همان خانة توحید، همان خانة تقوا و پاکی است که مردم نباید از آن فاصله بگیرند.

آیت الله بحرالعلوم میردامادی تصریح کردند: باید مراقب انحرافات عقیدتی باشید و بهترین وسیله در این مسیر این است که با میزان کتاب الله و عترت علیهم السلام پیش بروید، از علماء و مرجعیت فاصله نگیرید، حرکت با میزان الهی انسان را به مقصد می‌رساند و بدانید میزان الاعمال، ولایت و امامت امیرالمؤمنین علیه السلام است.

ایشان افزودند: آنهایی که به انحراف کشیده شده‌اند، حرکتشان بدون میزان و شاقل بوده است، بنای هر ساختمان شاقل می‌خواهد، آیا بنای فکر ما شاقل نمی‌خواهد؟ مواظب باشید و بدانید، اقطاب صوفیه و روشنفکر نماها نمی‌توانند شاقل فکر ما باشند. آن کسی که گفت عارف اشتباه نمی‌کند، خیلی اشتباه کرد.

معظم له با اشاره به اینکه فقط معصومین از خطا و اشتباه مصون هستند، ابراز کردند: دیگران معصوم نیستند، خصوصاً، وهابیت، صوفیه و طرفداران بی‌قیدی و بی‌بند و باری، که خلاف‌هایشان برای مردم بیدار آشکار است. پس مواظب باشید اسیر تبلیغات وهابیت و هیاهوی صوفیه نشوید.

ایشان در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها هم، در جمع انبوهی از عزاداران فاطمی خیابان 17 شهریور خمینی‌شهر به سخنرانی پرداخته و ضمن بیان مصائب آن شهیدة ولایت، از مردم ولائی، هیئت‌های مذهبی و علماء و سادات، بخاطر شرکتشان در این عزاداری، تشکر نمودند.

گفتنی است که این عزاداری با شکوه بیش از پنج ساعت به طول انجامید و در مسجد ملا محسن با نماز جماعت آیت الله حاج سید باقر آیت میردامادی به پایان رسید.