پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

وقتى بيايى...

جاده‏ها خود را آماده مى‏كنند، براى قدم‏هاى استوار تو و فرشى از زيارت «السلام عليك يااباصالح‏» را برخود مى‏گسترند. تو كه مى‏آيى، سنگ‏ها غزل مى‏خوانند و نگاهشان معنا مى‏گيرد. تو كه مى‏آيى، برآسمان تاريك دل‏ها مى‏تابى و به آن‏ها فانوس‏هايى از ستاره هديه مى‏دهى. تو سرشارى از غزل‏هاى سبز. تو كه مى‏آيى، طوفان با دريا آشتى مى‏كند و نور در رگ‏هاى زمين جارى مى‏شود. آرى، تو كه مى‏آيى، روشنى را به شب‏هاى تاريك هديه مى‏كنى و دل‏هاى شكسته را با مهربانى و لبخند پيوند مى‏زنى و پشت پنجره، نشستن و زيبا ديدن را براى چشم‏ها معنا مى‏كنى. تو كه بيايى، كوير معنا ندارد. همه جا سبز است، چون متن بهار! تو كه بيايى...

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 1
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

دومین همایش با مولفین مهدوی با حضور آیت الله سند(دام ظله) برگزار شد+ گزارش تصویری

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امام مهدی علیه السلام، آیت الله شیخ محمد سند(دام ظله) از اساتید حوزه علمیه نجف اشرف به دعوت رسمی آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی(دام ظله) به شهر علامه مجلسی اصفهان سفر نموده و در دومین همایش "بامولفین مهدوی" که چهارشنبه، هشتم شهریور ماه در مرکز جهانی حضرت ولی عصر(عج) برگزار شد، حاضر شدند و در سخنانی به تبیین مباحث تخصصی رجعت با موضوع مهدویت و رجعت، چشم انداز آینده پرداختند.

ایشان که مولف کتب علمی تخصصی در موضوعات مختلف به ویژه کتاب "دعوی السفاره فی غیبه الکبری"، (معمای پیچیده آخرالزمان) هستند، در این همایش به تبیین مساله رجعت و اثبات آن از روایات معصومین علیهم السلام پرداختند و رسیدن به بلوغ، در معرفت امامت را منوط به شناخت رجعت دانستند.

از دیگر برنامه های این همایش، تقدیر از زحمات این استاد حوزه علمیه نجف اشرف و فرهیختگان حلقه علمی ایشان بود که توسط آیت الله سید عبدالحسین روضاتی (دام ظله) به نمایندگی از طرف مرکز جهانی حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف به عمل آمد.در حاشیه این سفر معظم له و هیئت همراه پیش از حضور در همایش با مولفین مهدوی، به دعوت رسمی حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی فقیه امامی، استاد و مدیر حوزه علمیه ذوالفقار اصفهان، در حوزه علمیه جوادیه حضور یافته و در موضوعات علم اندوزی و اهمیت پرداختن به مباحث عقائد و اخلاق به سخنرانی پرداختند.ایشان در ادامه برنامه، به دعوت رسمی دکتر سید محسن قائم فرد، عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان و مدیر مرکز جهانی حضرت ولی عصرعجل الله تعالی فرجه الشریف در جمع اساتید و نخبگان این دانشگاه حاضر شدند و در خصوص موضوعات اسلامی سازی علوم انسانی در دانشگاه ها و رویکرد متفکران بزرگ غرب به منجی گرایی به سخنرانی پرداختند.دیدارهای جداگانه با مراجع عالیقدر، آیت الله شیخ محمد تقی مجلسی (دام ظله) و آیت الله شیخ حسین مظاهری (دام ظله) از دیگر برنامه های آیت الله سند(دام ظله) بود که در این دیدارها نیز در خصوص مباحث و موضوعات مرتبط با حوزه های علمیه و همچنین مباحث اعتقادی بحث و گفتگو شد.


مطالب مرتبط