پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

مصلح کل

همه ي اديان و مذاهب، عقيده دارند كه يك منجى و يك دست مقتدر الهى در مقطعى از تاريخ خواهد آمد و در نجات بشر از ظلم و جور، معجزه گرى خواهد كرد. همه ي فرق اسلامى، معتقدند كه حضرت مهدى (عليه السلام) از نسل طيب و طاهر پيامبراعظم(صلي الله عليه و آله و سلم)، عالم را مملو از عدل و داد و براى اقامه دين خدا و حق الهى قيام خواهد كرد. غير مسلمان‏ها هم به نحوى، معتقد به يك آينده ي مطلوب و درخشانى براى بشريت هستند كه با همين مسأله ي مهدويت، تطبيق مى‏كند. اين عقيده كه همه ي مسلمان‏ها هم به آن معتقدند، مخصوص شيعه نيست. البته در خصوصيات و جزيياتش، بعضى فرق، حرف‏هاى ديگرى دارند؛اما اصل اين‏كه چنين دورانى پيش خواهد آمد و يك نفر از خاندان پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) چنين حركت عظيم الهى را انجام خواهد داد، بين مسلمان‏ها متواتر است، همه اين را قبول دارند.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 1
کاربر: 0
در این صفحه: 1
   صفحه اصلی > اخبار مرکز

در آستانه فرارسيدن جشن هاي دهه مهدويه؛ نشست تجليل از مولفين مهدوي در اصفهان برگزار شد

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


در آستانه فرارسيدن جشن هاي دهه مهدويه اولين جلسه از سلسله نشستهاي با "مولفين مهدوي"  در مركز جهاني حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف - اصفهان برگزار شد.
بنابراين گزارش در اين نشست، استاد نجم الدين طبسي، از مولفين و كارشناسان حوزه ي معارف مهدوي در سخناني به تبيين  جايگاه مهدويت در تشيع پرداخت و آن را عمود اعتقادات شيعه عنوان كرد.
وي همچنين با تاكيد بر اينكه حوزه های علمیه در پاسداری از فرهنگ مهدویت نقش اساسي را ايفاء مي كنند تاكيد كرد: حوزه ها بايد در اين صحنه حساس وارد شده و نگذارند افراد غير متخصص در اين زمينه فعاليت كنند.
وي همچنين با طرح اين موضوع كه تبليغ و ترويج موضوع عدالت طلبي مهدوی، مانع از تحقق اهداف بیگانگان است، تصريح كرد: استکبار به وسیله دامن زدن و حمایت کردن از جریان هایی چون سید حسنی دروغین، یمانی دروغین و امثال آن سعی در اختلاف و تفرقه شیعیان و كم رنگ كردن بحث ظهور و علائم آن دارد و در اين زمينه بايد با روشنگري و شفاف سازي مانع از تحقق خواسته هاي آنان شد.
در پايان اين نشست، آيت الله سيد محمود بحرالعلوم ميردامادي از زحمات اين مولف برجسته مهدوي تجليل نمودند
گفتني است، اين نشست با هدف معرفي مولفين مهدوي و شناساندن كتب نفيس در زمينه امامت و مهدويت طرح ريزي شده كه طبق برنامه هر ماه از يك نفر از اساتيد و علمائي كه در اين عرصه صاحب تاليفات نفيسي هستند دعوت مي شود تا با حضور در اين نشست به بازخواني تاليف خود پرداخته و به پرسش هاي مخاطبين پاسخ دهند.