پژوهشکده مهدویت
كوتاه و خواندني

مصلح کل

همه ي اديان و مذاهب، عقيده دارند كه يك منجى و يك دست مقتدر الهى در مقطعى از تاريخ خواهد آمد و در نجات بشر از ظلم و جور، معجزه گرى خواهد كرد. همه ي فرق اسلامى، معتقدند كه حضرت مهدى (عليه السلام) از نسل طيب و طاهر پيامبراعظم(صلي الله عليه و آله و سلم)، عالم را مملو از عدل و داد و براى اقامه دين خدا و حق الهى قيام خواهد كرد. غير مسلمان‏ها هم به نحوى، معتقد به يك آينده ي مطلوب و درخشانى براى بشريت هستند كه با همين مسأله ي مهدويت، تطبيق مى‏كند. اين عقيده كه همه ي مسلمان‏ها هم به آن معتقدند، مخصوص شيعه نيست. البته در خصوصيات و جزيياتش، بعضى فرق، حرف‏هاى ديگرى دارند؛اما اصل اين‏كه چنين دورانى پيش خواهد آمد و يك نفر از خاندان پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) چنين حركت عظيم الهى را انجام خواهد داد، بين مسلمان‏ها متواتر است، همه اين را قبول دارند.

جستجو در سايت
آنلاین
مهمان: 3
کاربر: 0
در این صفحه: 2
   

تجليل از مولفين مهدوي در ايام دهه مهدويت

ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ home


حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد جعفر روضاتي در گفتگو با خبرنگار آينده روشن به تشريح برنامه ي تجليل از مولفين مهدوي پرداخت و اظهار داشت: براي هرچه باشكوه تر برگزار كردن مراسم دهه مهدويه در سال جاري برنامه هاي متعددي در مركز جهاني حضرت ولي عصر (عج) تدوين شده كه برنامه تجليل از مولفين مهدوي از جمله اين برنامه ها مي باشد.


وي ادامه داد: اين برنامه با هدف معرفي مولفين مهدوي و شناساندن كتب نفيس در زمينه امامت و مهدويت برنامه ريزي شده كه طبق برنامه هر ماه از يك نفر از اساتيد و علمائي كه در اين عرصه صاحب تاليفات نفيسي هستند دعوت مي شود تا با حضور در اين نشست به بازخواني تاليف خود پرداخته و به پرسش هاي مخاطبين پاسخ دهند.

مسئول پژوهشكده مركز جهاني حضرت ولي عصر(عج) در ادامه به تشريح برنامه اولين نشست از سلسله نشست هاي "با مولفين مهدوي " پرداخت و گفت: اولين مولف مهدوي كه در اين نشست حاضر خواهد شد، استاد نجم الدين طبسي مولف كتاب ارزشمند "تا ظهور" هستند كه ضمن تجليل از ايشان، از ديدگاه هاي وي در خصوص تاليف اين كتاب بهره خواهيم برد.


روضاتي ادامه داد: اين نشست روز ششم تير ماه مصادف با ششم شعبان المعظم در مركز جهاني حضرت ولي عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) اصفهان واقع در خيابان چهار باغ برگزار خواهد شد و از همه علاقمندان و ارادتمندان دعوت مي شود تا در اين برنامه حضور يافته و از مباحث ارزشمند آن بهره مند شوند.


وي در پايان خاطر نشان كرد: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده، اين نشست به صورت ماهيانه در اين مركز برگزار خواهد شد و علاقمندان جهت اطلاع از برنامه ها مي توانند به سايت www.imamalmahdi.com مراجعه نمايند.